Jarosław Kaczyński dymisja Morawieckiego
Piotr Molecki/East News
Autor Konrad Karpiuk - 21 Grudnia 2020

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. Morawieckiego. Ujawnił, jak długo jeszcze będzie premierem

Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat przyszłości Mateusza Morawieckiego. Wiadomo już na jak długo może pozostać premierem. Bardzo prawdopodobne, że utrzyma się do końca kadencji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są plany prezesa PiS wobec premiera
  • Jak układa się współpraca Jarosława Kaczyńskiego z Mateuszem Morawieckim
  • Czy faktycznie był konflikt w sprawie relacji z UE

Jarosław Kaczyński wyjawia przyszłość Mateusza Morawieckiego w rządzie

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla "Rzeczpospolitej", który w całości ukaże się w poniedziałkowym, drukowanym wydaniu gazety. Fragment zapowiadający rozmowę z prezesem PiS zamieszczono na stronie rp.pl. Jedna wypowiedź jest szczególnie istotna w kontekście polskiej sceny politycznej.

Lider Prawa i Sprawiedliwości został zapytany o możliwość pozostawienia Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera do końca kadencji. Jarosław Kaczyński przyznał, że chce aby tak się stało, ponadto "prawdopodobieństwo jest bardzo duże".

W rozmowie przeprowadzonej przez "RP" zapytano także o współpracę prezesa PiS jako wicepremiera z samym Mateuszem Morawieckim. Polityk przyznał, że "podział ról niewątpliwie istnieje".

- To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą - bezpośrednio, czy przez telefon - o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie - komentował wicepremier.

Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułówJuż wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułówCzytaj dalej

Poruszono również temat dotyczących podejścia obu polityków do relacji z UE. Jak pisze portal bankier.pl, w mediach pojawiały się doniesienia jakoby Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński mieli w tej kwestii inne poglądy.

- Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem - zdementował prezes PiS.

W rządzie sformowanym przez PiS nie można być niczego pewnym. W trakcie dwóch kadencji było wiele zmian

Partia rządząca nie stroni od przetasowań w rządzie. Najgłośniejszym była zmiana na stanowisku szefa Rady Ministrów, gdy 8 grudnia 2017 roku swoją rezygnację złożyła Beata Szydło. Po przyjęciu dymisji przez prezydenta, pełniła swoją funkcję do zaprzysiężenia nowego rządu.

PiS od początku pojawienia się informacji o rezygnacji Beaty Szydło, rekomendował Mateusza Morawieckiego jako nowego szefa Rady Ministrów. 11 grudnia były doradca Donalda Tuska został powołany na stanowisko, a dzień później Sejm udzielił mu wotum zaufania.

Z kolei w październiku 2020 roku, zdecydowano się na kolejną rekonstrukcję rządu, w wyniku której dokonano kolejnych roszad. Wicepremierem został Jarosław Kaczyński, do składu rządu wrócił również Jarosław Gowin, który jeszcze w kwietniu został odwołany ze stanowiska.

Głośno było o zmianie w ministerstwie rolnictwa, które przekształcono w resort rolnictwa i rozwoju wsi. Były minister, Jan Krzysztof Ardanowski wcześniej został zawieszony w prawach członka partii za głosowanie przeciwko "piątce dla zwierząt", co też przyczyniło się do jego dymisji ze stanowiska. Więcej o zmianach w rządzie pisaliśmy tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handlu
  2. Już pewne, prezydent podpisał. Wielu Polaków załapie się na dodatkowe 1500 zł od rządu
  3. Godzina policyjna w sylwestra to nie wszystko. Grzywna 1 tys. zł czeka za jeszcze jedną rzecz
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News