Jarosław Kaczyński w Pile
wikimedia.org/KPRM
Autor Przemysław Terlecki - 16 Września 2019

Kaczyński o polskiej gospodarce. "Za 14 lat poziom UE, za 21 Niemcy"

Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości, miał okazję do obszernego omówienia planów jego partii. Ta nadarzyła się na konwencji lokalnej w Pile. Kaczyński mówił o rozwoju gospodarczym, wolności, ale także o LGBT i małżeństwach homoseksualnych.

Jarosław Kaczyński przemawiał bardzo obszernie na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Pile. Ostatnimi czasy konwencje gonią konwencje, a wiece gonią wiece, co oczywiście podyktowane jest zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które czekają nas już 13 października w niedzielę.

Dlatego Jarosław Kaczyński zaczął od punktowania planów gospodarczych partii. Jak mówił, za 14 lat Polska ma dogonić poziom średniej unijnej, a za 21 lat - Niemców. Jeszcze bardziej pozytywnie na to ma patrzeć Morawiecki, czego Kaczyński nie omieszkał podkreślić.

- Chcemy poprzez te plany, poprzez wsparcie biznesu doprowadzić do tego, by Polska rozwijała się ciągle w dobrym tempie, szybkim tempie. By różnica w poziomie i komforcie życia między naszą ojczyzną a tymi, którzy są na zachód od naszych granic, była ciągle redukowana. Żeby w pewnym momencie, nie tak bardzo odległym, ona została zredukowana do zera. (...) Za 14 lat poziom przeciętny Unii Europejskiej, za 21 lat – Niemcy. A nasz pełen dynamizmu i znakomitych zdolności premier mówi: to będzie jeszcze szybciej i to powinno być jeszcze szybciej - przekonywał Kaczyński.

Złodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliZłodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński: "Wolność nieograniczona", ale "nie będzie małżeństw homoseksualnych, a tym bardziej nie będzie adopcji dzieci"

Lider Prawa i Sprawiedliwości odwołał się także do działań poprzedników PiS, czyli Platformy Obywatelskiej. Jak mówił prezes partii rządzącej, za czasów PO byli profitenci i większość społeczeństwa, która z żadnych zmian nie korzystała. Jarosław Kaczyński przekonywał natomiast, że on i jego ekipa chcą, by "korzystali wszyscy, bo plan PiS można zrealizować tylko, gdy wszyscy będą z niego korzystali".

- My chcemy, by korzystali wszyscy. Co więcej, my wiemy, że ten plan jest do zrealizowania tylko wtedy, jeśli wszyscy będą z niego korzystali. On jest niemożliwy do zrealizowania w strukturze społecznej, którą budowano dotychczas, w strukturze społecznej, w której była grupa profitentów (...) i ta pozostała część społeczeństwa, która nie korzystała albo często ponosiła bardzo poważne, negatywne konsekwencje zmian - mówił lider PiS.

Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćNajdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćCzytaj dalej

Nie zabrakło także poruszenia tematu osób nieheteronormatywnych i ruchu LGBT. Kaczyński oskarżał LGBT o "drastyczne obrażanie uczuć religijnych" oraz "seksualizację dzieci od najmłodszych lat". Jak mówił, tolerancja w Polsce jest, a objawia się tym, że marsze równości mają obstawę policji, która broni ich uczestników przed przemocą ze strony tych, którzy chcieliby jej użyć. Nie przeszkodziło to jednak Kaczyńskiemu w mówieniu o wielkiej wolności w Polsce, "wolności nieograniczonej we wszystkich dziedzinach".

- To nie znaczy, że mamy zamiar afirmować poprzez państwo to, co nie jest do przyjęcia. Nie będzie małżeństw homoseksualnych, a tym bardziej nie będzie adopcji dzieci - oświadczył lider PiS, po czym zaczął mówić o wolności - Będzie w Polsce wolność, wolność we wszystkich dziedzinach. Wolność nieograniczona także poprzez poprawność polityczną, bo ta poprawność polityczna już w różnych miejscach w Europie bardzo tę wolność ograniczyła. Ale także już poprzez represje administracyjne, a nawet prawo lokalne. Krótko mówiąc, u nas tego nie będzie (...) Polska będzie krajem wolnym - podsumował lider partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąInspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmierciąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Strój na wesele 23-latki wywołał obrzydliwe komentarze. „A Ty za chłopa się przebrałaś?!”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News