Jarosław Gowin walczy o darmowy internet dla studentów
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 23 Marca 2020

Rząd planuje wprowadzić tymczasowo darmowy internet. Skorzystać mogą miliony Polaków

Bezpłatny Internet dla studentów i doktorantów? Chce tego wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, który wystosował apel w tej sprawie do operatorów sieci komórkowych.

W tym tygodniu miną dwa tygodnie od decyzji o zamknięciu placówek oświatowych i uczelni w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Na dziś trudno przewidzieć, kiedy uczniowie i studenci będą mogli wrócić w – odpowiednio – szkolne i uczelniane ławy. Nie oznacza to, że teraz mają wakacje, bowiem zarówno jedna jak i druga grupa ma możliwość kształcenia się zdalnie.

Gowin walczy o darmowy internet

O to, by bez przeszkód proces ten następował wśród studentów i doktorantów zatroszczył się wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który przekazał dziś żakom dobrą wiadomość.

- Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów – poinformował na Twitterze wicepremier.

- Wszyscy powinni mieć równy dostęp do nauki online – dodał polityk.

gowin

Tymczasem – jak informuje Money.pl – operatorzy telekomunikacyjni już zaoferowali wsparcie swoim klientom.

Na sytuację jako pierwsza zareagowała sieć Orange, która postanowiła rozdać pakiety danych. Klienci indywidualni ofert abonamentowych i prepaid mogą otrzymać dodatkowe i bezpłatne 10 GB na internet. Pod koniec ubiegłego tygodnia podobny ruch wykonał niemiecki operator T-Mobile oraz Play. Tu też klienci mogą liczyć na dodatkowe 10 GB danych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News