fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Maseczki ochronne.
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Maseczki ochronne.
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Kwietnia 2020

Gowin: prognozy na początek maja są źle. Musimy przygotować się na bardzo trudny etap

Jarosław Gowin uważa, że politycy powinni się skoncentrować tylko na dwóch rzeczach: walce z epidemią i walce o utrzymanie miejsc pracy Polaków. - Niestety, na razie polska klasa polityczna nie stanęła na wysokości zadania - powiedział w rozmowie z tvn24.pl były już wicepremier.

Jarosław Gowin o wyborach

W rozmowie z magazynem tvn24.pl Jarosław Gowin opowiadał m.in. o kulisach swojego odejścia z rządu, konsekwencjach dla polskiej gospodarki wywołanych przez epidemię koronawirusa, a także wyborach prezydenckich. Były już wicepremier i minister nauki nadal uważa, że wybory w maju nie powinny się odbyć.

- Krzywa wzrostu ciągle jest zbyt duża, żeby 10 maja mógł być uznany za termin bezpieczny. Nie mówię oczywiście o wyborach tradycyjnych, bo to w ogóle nie wchodzi w grę. Nawiasem mówiąc, epidemiolodzy przestrzegają mnie, że być może przez najbliższe dwa lata w ogóle nie da się przeprowadzić normalnych wyborów. Dlatego ustawa o głosowaniu korespondencyjnym jest niezbędna. I ja ten projekt zdecydowanie popieram - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z tvn24.pl.

Po świętach rodzice mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z ZUS. Przy składaniu wniosku trzeba jednak uważać na haczykPo świętach rodzice mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z ZUS. Przy składaniu wniosku trzeba jednak uważać na haczykCzytaj dalej

Jarosław Gowin: pod koniec kwietnia dużo więcej zachorowań

Jarosław Gowin uważa też, że wszystko co najgorsze, dopiero przed nami. - Wygląda na to, że już pod koniec kwietnia będziemy mieli dużo więcej zachorowań, a wiadomo, co to oznacza z punktu widzenia liczby zgonów. To są tragiczne dane. Tragiczne dane płyną też z gospodarki. Dlatego dziś każdy polityk powinien skoncentrować się tylko na dwóch rzeczach: walce z epidemią oraz walce o utrzymanie miejsc pracy Polaków. Tak żeby polskie rodziny stać było na zrobienie zakupów czy na zapłacenie czynszu - powiedział Jarosław Gowin.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Mała bohaterka z Wrocławia. 9-latka po przeszczepie wygrywa z wirusem

Zdaniem Jarosława Gowina wybory powinny być przesunięte już kilka tygodni temu. - Niestety na razie polska klasa polityczna nie stanęła na wysokości zadania. Zostało nam parę tygodni, by znaleźć rozwiązanie pozwalające uniknąć głębokiego kryzysu ustrojowego i społecznego - ostrzega Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin: odbudowa będzie trwać latami

Jarosław Gowin pytany o to, czy żałuje słów powiedzianych samorządowcom o tym, że finansowo Polska nie jest gotowa na stan klęski żywiołowej, odparł, że nie żałuje powiedzenia prawdy “ludziom, którzy na to zasługują”.

- Samorządowcy są filarem państwa, w którym będziemy musieli rozpocząć proces odbudowy. Odbudowy z gruzów. My tych gruzów materialnych jeszcze nie widzimy, ale de facto jesteśmy jako kraj, jako Europa, świat, bardzo zubożeni. Nie wyobrażam sobie, żeby dało się z tego kryzysu wyjść inaczej niż przez współpracę administracji rządowej i samorządu - powiedział Jarosław Gowin.

- Jeśli chodzi o stan finansowy, miałem na myśli to, że pomysł przesunięcia wyborów na przyszłą wiosnę, o rok, metodą wprowadzenia klęski żywiołowej jest pomysłem niedorzecznym. Dlatego że wiązałby się z koniecznością wypłaty przez polskie państwo monstrualnych odszkodowań dla przedsiębiorców. I to nie tylko polskich, ale również dla dużych zagranicznych koncernów. Mówiąc krótko: moje pokolenie, państwa pokolenie, a nawet pokolenie państwa dzieci - wszyscy bylibyśmy bankrutami - dodał Jarosław Gowin.

Cały wywiad z Jarosław Gowinem przeczytasz na portalu tvn24.pl.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta? W Warszawie powstaje mobilne laboratorium
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dobitne słowa Szumowskiego o wakacjach 2020. Nie pozostawił wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News