Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 06.04.2020. Epidemia koronawirusa. Specjalne 9. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Konferencja Porozumienia - wicepremier Jaroslaw Gowin podal sie do dymisji.
flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Kwietnia 2020

Gowin podaje się do dymisji. Rozłam spowodowany konfliktem dotyczącym terminu wyborów

Jarosław Gowin podał się do dymisji. Szef Porozumienia nie zgadza się na to, aby wybory prezydenckie odbyły się w maju, a jego propozycja zmiany terminu została odrzucona. W efekcie Jarosław Gowin przestaje pełnić funkcję wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin podał się do dymisji

Jarosław Gowin zrezygnował z funkcji wicepremiera. To efekt konfliktu dotyczącego terminu wyborów prezydenckich. - Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy wprowadzenie poprawki z vacatio legis o trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji - oświadczył w trakcie konferencji prasowej w Sejmie wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, cytowany przez wiadomosci.onet.pl.

Rezygnacja Gowina nie oznacza jednak, że jego ugrupowanie wycofa się z rządu. Porozumienie zostaje. - Polska potrzebuje silnego rządu, potrzebuje stabilnej większości i Porozumienie pozostaje członkiem Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Gowin.

Morawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąMorawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Jarosława Gowina zastąpi Jadwiga Emilewicz

- Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera panią Jadwigę Emilewicz - powiedział Jarosław Gowin. W trakcie konferencji prasowej do rekomendacji na stanowisko wicepremiera odniosła się też minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

- Chciałam bardzo podziękować za zaufanie i powierzenie mi tej misji. Decyzja była decyzją szybką i dalekowzroczną, decyzją odpowiedzialności za stan państwa. Dziś najważniejszą rzeczą jest zadbanie o bezpieczeństwo państwa - powiedziała Jadwiga Emilewicz, cytowana przez wiadomosci.onet.pl.

Jarosław Gowin dalej szefem Porozumienia

- Przed nami kolejne inicjatywy ustawodawcze, na pewno Porozumienie będzie rekomendować dalsze zmiany w zakresie utrzymania miejsc pracy, wsparcia podmiotów gospodarczych - powiedziała minister rozwoju.

Emilewicz dodała, że Jarosław Gowin nadal będzie pełnił funkcję prezesa Porozumienia. - Jesteśmy i czujemy się częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Przegrupowujemy wojska, ale lider pozostaje ten sam. Jarosław Gowin pozostaje prezesem Porozumienia, my jesteśmy wykonawcami jego woli - powiedziała minister rozwoju.

Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiWirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News