Jan Szyszko
pikio.pl
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Października 2019

Prezydent Duda: minister środowiska Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko, były minister środowiska i poseł PiS, nie żyje. Polityk zmarł w środę przed południem. O śmierci byłego ministra poinformował Prezydent Andrzej Duda.

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko zmarł w środę przed południem, miał 75 lat. Prezydent Andrzej Duda poinformował we wpisie na Twitterze o śmierci ministra.

"Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał prezydent.

Zmarłego żegnają politycy, m.in. Beata Szydło: "Zmarł Prof. Jan Szyszko. Był Ministrem Środowiska w moim rządzie. Człowiek zasad i wartości. Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody. Cześć Jego Pamięci!"

"Profesor, wielki pasjonat i miłośnik przyrody. Nigdy nie zapomnę jego niezwykle ciekawych spostrzeżeń podczas posiedzeń rządu premier @BeataSzydlo na temat środowiska. Skarbnica wiedzy, znawca tematu. Patriota. Spokój Jego duszy!" - napisał Rafał Bochenek przewodniczący sejmiku małopolskiego.

Jan Feliks Szyszko to polski leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, a także polityk. W latach 60. ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2011 r. uzyskał tytuł profesora. Był jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Dla studentów krajowych i zagranicznych założył i prowadził prywatną stację naukowo-badawczą, której celem jest podnoszenie zdrowotności lasów i wykorzystanie zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego.

W latach 1997–1999 był ministrem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 pełnił funkcję ministra środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast w latach 2015–2018 Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Kandydował też w nadchodzących wyborach do parlamentu – z okręgu 20, czyli tak zwanego obwarzanka warszawskiego.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News