Jaja z Salmonellą. Główny Inspektor Sanitarny Ostrzega
Pikist
Autor Wiktoria Pękalak - 16 Września 2020

Oficjalne ostrzeżenie GIS: pałeczki salmonelli na jajach. Podano producentów i numery partie

Uwaga na jaja z salmonellą. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące partii jaj. Badania laboratoryjne Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryły obecność bakterii Salmonella na powierzchni skorupek w 3 z 5 badanych próbek.

Jaja z salmonellą

Ostrzeżenie dotyczy produktu Świeże jaja „Ferma Drobiu Józef Kaczała” klasa A, klasa wagowa L, 10 szt., kod na skorupkach: 2PL 02141304. Jaja dotyczą konkretnej partii. Niebezpieczne są te z datą przydatności do spożycia do 28.09.2020 r.

Jaja zostały wyprodukowane przez Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica, WNI PL 02141304 w zakładzie pakowania o numerze: PL 02145906.

Producent i nadzorujący go organ - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oleśnicy zostali już poinformowani przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy. Podjęto także standardowe działania w takich sytuacjach. Inspekcja Weterynaryjna przeprowadziła kontrolę zakładu pakowania jaj i ustaliła listę dystrybucyjną trefnej partii. Razem z właścicielem uzgodniono, że z własnej inicjatywy wycofa produkt z rynku. Pobrano także próby podeszwowe ze wszystkich stad fermy w Sokołowicach.

Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnićPaństwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Najstraszniejsza epidemia w dziejach. Dlaczego czarna śmierć zebrała tak wielkie żniwo?

W tej chwili trwa postępowanie wyjaśniające.

GIS przypomina, że jeśli trafiłeś na powyższą partię jaj nie powinieneś ich spożywać, zwłaszcza na surowo. Powinno się także unikać dotykania jaj, ponieważ bakterie łatwo przenosić, dlatego niezwykle ważne jest mycie rąk, jeśli dojdzie do kontaktu z bakterią.

Objawy salmonelli mogą pojawić się już po 6 godzinach od spożycia zakażonych jaj. Zatrucie objawia się: wodnistą biegunką, bólem brzucha, wymiotami, podwyższoną temperaturą i zmęczeniem. Zakażenie wymaga hospitalizacji, dlatego nie należy bagatelizować ostrzeżenia.

Uwaga na jaja z salmonellą.

Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorówPodwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  3. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Najpierw rozdali po 4,2 tys. zł, a teraz chcą odebrać. Wielu Polaków musi być gotowych na kontrole
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Wybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karąWybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karąCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News