Znamy majątek Jadwigi Emilewicz
KPRM/Adam Guz
Autor Radosław Święcki - 26 Września 2020

Znamy majątek Jadwigi Emilewicz. Wiele spraw mocno zaskakuje

Wicepremier Jadwiga Emilewicz ogłosiła dziś odejście z partii Jarosława Gowina, a wkrótce pożegna się również z Ministerstwem Rozwoju. Wiele wskazuje jednak na to, że pozostanie w rządzie i być może obejmie stanowisko ministra finansów. Przeczytajcie jakim majątkiem dysponuje prawdopodobna przyszła strażniczka państwowej kasy. Będziecie zaskoczeni.

Jaki majątek ma Jadwiga Emilewicz?

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w porannej rozmowie z Polską Agencją Prasową ogłosiła odejście z Porozumienia Jarosława Gowina, ugrupowania, które współtworzyła i była jedną z jego liderek. - Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia; pozostaję w klubie PiS i będę wspierać Zjednoczoną Prawicę – powiedziała Emilewicz.

Wicepremier zwróciła uwagę, że na mocy ustaleń koalicjantów, każdy z sojuszników Prawa i Sprawiedliwości będzie dysponował jednym resortem. W przypadku Solidarnej Polski będzie to Ministerstwo Sprawiedliwości, którym nadal będzie kierował lider ugrupowania Zbigniew Ziobro. W przypadku Porozumienia, stanowisko również przypadnie szefowi partii czyli Jarosławowi Gowinowi, który po półrocznej przerwie wróci do rządu i obejmie Ministerstwo Rozwoju (poszerzony o część kompetencji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), czyli resort, którym dotychczas kierowała Emilewicz. Wicepremier podkreśla, że powrót Gowina do rządu oznacza, że “wkrótce skończy się moja misja”. Nie oznacza to jednak, że Emilewicz pożegna się z Radą Ministrów.

Komentatorzy są zgodni, że rozstanie z Porozumieniem może oznaczać, że Emilewicz jako wolny elektron będzie miała możliwość dalszej obecności w rządzie i to być może na dość eksponowanym stanowisko. Pojawiają się spekulacje, że dotychczasowa szefowa resortu rozwoju może stanąć na czele Ministerstwa Finansów.

Moneta 2 zł może być warta ponad 2 tys. zł. Wystarczy jeden szczegółMoneta 2 zł może być warta ponad 2 tys. zł. Wystarczy jeden szczegółCzytaj dalej

Jakim majątkiem dysponuje potencjalna strażniczka kasy państwa? Z analizy oświadczenia majątkowego wicepremier, jaką przeprowadził portal Business Insider Polska wynika, że jej jedyny majątek to dom o powierzchni 140 m2 na działce o pow. 5 arów oraz mieszkanie o pow. 50 m2. Obydwie nieruchomości są małżeńską wspólnotą majątkową. Emilewicz nie posiada natomiast żadnych oszczędności, zarówno w walucie krajowej, jak i obcej. Nie posiada również samochodu.

Minister rozwoju posiada za to kredyt we frankach (15 lat temu zaciągnęła kredyt hipoteczny) i do końca zeszłego roku pozostało jej do spłaty ponad 142 tys. franków (obecnie ok. 600 tys. zł).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Od wiceminister do wicepremier

Przypomnijmy, że kariera polityczna Emilewicz rozpoczęła się w okresie poprzedniej kadencji rządów PiS. W okresie premierostwa Beaty Szydło (2015-2017) była wiceministrem rozwoju, gdzie była jednym z zastępców ówczesnego szefa resortu Mateusza Morawieckiego. Gdy Morawiecki objął urząd premiera Emilewicz stanęła na czele nowo powołanego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którym kierowała do końca poprzedniej kadencji. Gdy po wygranych wyborach parlamentarnych w 2019 roku Morawiecki powołał swój drugi rząd, Emilewicz została ministrem rozwoju. Wiosną tego roku została również wicepremierem, w miejsce Jarosława Gowina, który na skutek konfliktu wokół terminu wyborów prezydenckich pożegnał się z rządem.

Zmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiąceZmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiąceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne żarty uczestnika "Hotel Paradise". Czy gwałt jest powodem do śmiechu?
  2. Bardzo ważny polityk zakażony koronawirusem. Jest oświadczenie
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News