Jacek Kurski odwołany
canva/Kasper Starużyk
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Marca 2020

Jacek Kurski wyrzucony z TVP. Nie będzie już prezesem, znamy kulisy sprawy

Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki “Telewizja Polska” Spółka Akcyjna. Decyzja została podjęta przez Radę Mediów Narodowych. Uchwała w tej sprawie została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Sejmu.

Jacek Kurski nie jest już szefem TVP

W oświadczeniu Rady Mediów Narodowych opublikowanym na oficjalnej stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej we wtorek poinformowano, że RMN uchwałą z dnia 9 marca 2020 roku odwołuje Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki “Telewizja Polska” Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Do czasu wybrania nowego szefa obowiązki prezesa TVP będzie pełnił Maciej Łopiński.

Musimy przygotować się na nowy podatek. Raczej nie uda nam się go uniknąćMusimy przygotować się na nowy podatek. Raczej nie uda nam się go uniknąćCzytaj dalej

Jacek Kurski odwołany

Uchwała została podjęta na podstawie ustawy z dnia 22 czerwca 2016 roku o Radzie Mediów Narodowych. Zgodnie z art. 2 ust. 1 "rada jest organem właściwym w sprawach powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej, zwanych dalej spółkami, oraz w innych sprawach określonych w ustawie".

Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakująceChiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakująceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

Uchwała wchodzi w życie wraz dniem podjęcia. Jacek Kurski pełnił funkcję prezesa spółki Telewizja Polska SA od 8 stycznia 2016 roku. Otrzymał to stanowisko po wygraniu wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość cztery lata temu.

Jacek Kurski ośmieszał prezydenta i jego żonę?

Odwołanie Jacka Kurskiego ma związek z negocjacjami prezydenta Andrzeja Dudy i rządu PiS-u w sprawie dofinansowania mediów publicznych. Rządzący chcieli, aby prezydent podpisał ustawę gwarantującą dodatkowe wsparcie finansowe dla mediów publicznych w wysokość niemal 2 miliardów złotych. Media informowały, że Andrzej Duda dostał ultimatum - albo podpisze ustawę, albo przestanie być kandydatem PiS-u na prezydenta.

Ostatecznie Duda podpisał ustawę w piątek wieczorem, ale zażądał w zamian głowy Jacka Kurskiego. Z informacji Onetu wynika, że Jacek Kurski prowadził TVP w taki sposób, aby ta ośmieszała prezydenta Andrzeja Dudę i nie broniła jego żony. Odchodząc z TVP, Jacek Kurski może liczyć na solidną odprawę. Zdaniem portalu Gazeta.pl były już szef TVP otrzyma 112 tys. zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News