Woman?'s hand holding a gold bar
East News, MUSTAFA OZER
Autor Kamila Jeziorska - 22 Października 2020

Inwestowanie w złoto jeszcze nigdy nie było aż tak opłacalne. W dodatku może zwolnić cię z płacenia podatku

Inwestowanie w złoto jeszcze nigdy nie było tak opłacalne. Polacy wręcz rzucili się na złoto i jak się okazuje, mieli rację. Dzięki inwestowaniu w złoto mogą zostać zwolnieni z płacenia podatku. Jakie warunki trzeba spełnić?

Inwestowanie w złoto coraz bardziej popularne

Inwestowanie w złoto wśród Polaków stało się coraz bardziej dostrzegalnym trendem. Jak informowała niedawno Rzeczpospolita, Polacy wręcz rzucili się na złoto. Czym spowodowana jest rozgorzała na nowo gorączka złota?

Inwestowanie w złoto stało się atrakcyjne za sprawą pandemii koronawirusa oraz faktu, że w dobie kryzysu to właśnie ten kruszec dla wielu inwestorów stanowił tzw. bezpieczną przystań. Obecnie inwestowaniu w złoto sprzyjają także niskie stopy procentowe w bankach oraz niepewna sytuacja na giełdzie.

- Jest takie powiedzenie, iż na złocie się nie straci. Co jest prawdą pod warunkiem, że się je kupi po atrakcyjnej cenie. Wcale przecież nie ma gwarancji, że ceny nadal będą rosły, choć to oczywiście popularna strategia inwestycyjna w obecnych realiach, powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą mówi prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC.

Obecnie złoto osiąga rekordowe stawki, a najwięcej wyniosło w sierpniu tego roku. Obecnie za jedną uncję złota trzeba zapłacić ponad 1900 dolarów. Polacy także inwestują więcej oszczędności w kruszec i wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie rekordowy pod tym względem.

Jak wynika z danych podanych przez dziennik, w tym roku Polacy mogą kupić, aż 10 ton złota. Jest to dwa razy więcej niż w 2019 r. oraz dwa i pół razy więcej niż dwa lata temu. Na popularności zyskuje także elegancka i droga biżuteria oraz zegarki.

Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyEmerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Inwestowanie w złoto i zwolnienia z podatku

Inwestowanie w złoto powinno mieć perspektywę długofalową. Eksperci podkreślają, że jeśli ktoś chce zainwestować w złoto po to, aby szybko pomnożyć swoje oszczędności musi znaleźć sobie alternatywę. Obecnie na popularności zyskują także kilkumiesięczne obligacje Skarbu Państwa.

Inwestowanie w złoto niesie ze sobą szereg korzyści. Rzeczpospolita informuje, że jedną z nich jest zwolnienie z płacenia podatku, jednakże, aby skorzystać z tego przywileju trzeba spełnić jeden warunek. Jaki?

Z płacenia podatku z tytułu inwestycji w złoto zwolnieni są tylko ci, którzy sprzedają je w ciągu pół roku od zakupu. Wszystko jest w stu procentach legalne i swoje umocowanie znajduje w art. 45 kodeksu cywilnego oraz art. 10 ustawy o PIT. Dziennik idzie o krok dalej i przypomina, że w tym przypadku także jest haczyk.

Przepisy i zwolnienia dotyczą tylko i wyłącznie tych, którzy inwestują w złoto jako osoba prywatna. W przypadku handlujących kruszcem na szeroką skalę, zwolnienia nie obowiązują i muszą się oni rozliczać na zasadzie prowadzenia działalności gospodarczej.

Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdzieszZwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdzieszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil\
Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News