fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Marca 2020

Czy przesyłki do nas dotrą? InPost powołał sztab kryzysowy

InPost i inne firmy kurierskie są gotowe na epidemię koronawirusa. I zapewniają, że nie będzie kłopotów z dostawą przesyłek - informuje “Rzeczpospolita”.

InPost i inni dostawcy gotowi na koronawirusa

Lęk przed epidemią sprawi, że zakupy internetowe będą częściej wybierane przez Polaków. Ale istnieje obawa, że epidemia wpłynie także na rynek dostaw i i ograniczy możliwości transportu. Jednak firmy kurierskie zapewniają, że będą świadczyć usługi trakcie epidemii. Takie firmy jak InPost czy DHL już od dawna przygotowują się na komplikacje wywołane przez koronawirusa.

Minister zdrowia: za tydzień będziemy dochodzili do takiej liczby zarażonych jak w innych krajachMinister zdrowia: za tydzień będziemy dochodzili do takiej liczby zarażonych jak w innych krajachCzytaj dalej

InPost powołał sztab kryzysowy

Jak pisze “Rzeczpospolita”, InPost powołał w lutym sztab kryzysowy, który monitoruje informacje o rozwoju epidemii koronawirusa i przygotowuje różne strategie działań dotyczące logistyki i transportu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Porażające słowa o. Rydzyka o sytuacji związanej z wirusem. Posumował krótko

- W pierwszym kroku w całej firmie wdrożyliśmy specjalne procedury ochronne, w których kładziemy nacisk na działania profilaktyczne. Wprowadzony został także monitoring zdrowotny wszystkich pracowników - mówi “Rz” Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu.

Paczkomaty InPost bezpieczniejsze?

Jak twierdzi rzecznik InPostu, w czasie epidemii kluczowe będzie zachowanie stabilności dostaw i utrzymanie tzw. łańcuchów logistycznych. I zapewnia, że InPost ma scenariusze działań przy wzroście zachorowań, a podjętych decyzjach firma będzie informować w miarę konieczności.

Rzecznik InPostu zwraca uwagę, że obecnie automaty paczkowe są jeszcze bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu ograniczany jest kontakt pomiędzy odbiorcą a kurierem.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

InPost: korzystajcie z aplikacji

Na łamach “Rz” Wojciech Kądziołka radzi też klientom, jak korzystać z paczkomatów. - Zalecamy korzystanie z aplikacji, umożliwiającej otwarcie skrytki bez konieczności obsługi panelu sterującego, którego mogły dotykać inne osoby. Zalecamy ten sposób otwierania paczkomatów, mimo że są one regularnie myte parą wodną w wysokiej temperaturze - mówi rzecznik InPostu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  2. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News