Przerwy techniczne w bankach
Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay
Autor Oktawian Góral - 16 Października 2020

Masz konto w tych bankach? Przygotuj się na utrudnienia

Największe polskie banki będą w ten weekend przeprowadzać prace serwisowe. Pojawią się utrudnienia w dostępie do serwisów internetowych i mobilnych, mogą również wystąpić problemy z płatnościami bezgotówkowymi. Sprawdzamy jakie banki będą przeprowadzać prace i jaki jest ich zakres.

Przerwy techniczne czekają klientów największych polskich banków. Prace serwisowe zapowiedziały między innymi: ING, Pekao, czy mBank. Sprawdzamy na jakie utrudnienia muszą być przygotowani posiadacze kont w tych instytucjach płatniczych.

Pekao SA – przerwa techniczna

Bank Pekao SA informuje, że w nocy z soboty na niedzielę. Od godziny 23:00 w sobotnią noc do 8:00 w niedzielę bank przeprowadzi prace serwisowe. Klienci nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz usług maklerskich.

Pogrzeb w czasie pandemii. Rodziny zmarłych muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościamiPogrzeb w czasie pandemii. Rodziny zmarłych muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościamiCzytaj dalej

Santander Bank Polska – przerwa techniczna

Santander Bank Polska zapowiada prace serwisowe przez weekend. Zaczną się one już w piątek, 16 października o godzinie 23:00 i potrwają do godziny 9:00 w sobotę. W tym czasie klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej oraz mobilnej. Bank zaznacza, że od 22:00 niedostępne będą płatności BLIK-iem, przelewy natychmiastowe, Przelewy24 oraz kantor Santander.

mBank – przerwa techniczna

mBank będzie przeprowadzał prace techniczne w aplikacjach eMakler oraz mKantor. Przerwa serwisowa w przypadku eMaklera rozpocznie się w sobotę, 17 października o 6:00 i potrwa do godziny 20:00 w niedzielę, 18 października. Z kolei mKantor niedostępny będzie w sobotę między 22:00, a 22:30.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

ING Bank Śląski – przerwa techniczna

ING Bank Śląski zapowiada, że prace techniczne będą trwały w nocy z soboty na niedzielę, z 17 na 18 października w godzinach 00:00, a 5:30. Klienci ING będą mieli problemy z korzystaniem z wpłatomatów oraz wpłat BLIK-iem, składaniem wniosków w bankowości elektronicznej oraz obsługą kart w aplikacji mobilnej. Ponadto bank wskazuje, że w godzinach prac technicznych niemożliwe będzie płacenie w internecie kartami z zabezpieczeniem 3D-Secure. Portal Bankier wskazuje także, że nie będzie możliwości aktywowanie kart, zmienianie limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN, zamówienie kart płatniczych, przypisywanie do telefonu kart w aplikacji, dodawanie kart w portfelach mobilnych, wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowej.

Bank Pocztowy i EnveloBank – przerwa techniczna

W ten weekend klienci Banku Pocztowego oraz EnveloBanku mogą mieć problemy z płatnościami mobilnymi. Niemożliwe będzie podpięcie swoich kart płatniczych do Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay, a także płatności przy użyciu tych cyfrowych portfeli. Przerwa zaplanowana jest na niedzielę, 18 października, od 8:00 do 14:00.

BOŚ Bank – przerwa techniczna

Bank Ochrony Środowiska przewiduje przerwę techniczną na noc z soboty na niedzielę. Klienci banku od godziny 3:00 w sobotnią noc, 17 października, do godziny 6:00 rano w niedzielę (18 października). Podczas prac serwisowych niedostępna będzie bankowość internetowa, mobilna oraz serwis teleBOŚ, a kontakt z infolinią może być utrudniony.

Francuzi przejmują wielką polską firmę. Transakcja już niemal zawartaFrancuzi przejmują wielką polską firmę. Transakcja już niemal zawartaCzytaj dalej

Credit Agricole – przerwa techniczna

W ten weekend klienci banku Credit Agricole muszą być przygotowani na utrudnienia. Prace techniczne rozpoczną się w sobotę o 22:00 i potrwają do 11:00 w niedzielę. Podczas prac niedostępny będzie automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe BLIK. W czasie trwania przerwy, klienci nie otrzymają także SMS-owych informacji o płatnościach kartowych.

Nest Bank – przerwa techniczna

W nocy z 17 na 18 października (noc z soboty na niedzielę), od godziny 21:00 do 2:00 będą trwały prace serwisowe w NestBanku. Klienci w tym czasie nie będą mogli skorzystać z płatności za internetowe zakupy. Ponadto niedostępne będą przelewy ekspresowe, doładowania telefonów komórkowe, operacje na saszetkach, czy zasilanie rachunków kart debetowych i kredytowych. W czasie przerwy technicznej klienci nie otworzą nowego konta, ani nie złożą wniosków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News