ING Bank Śląski inwestuje ogromne pieniądze w produkt czeskiej spółki
Wikimedia/(User:Piotrus)
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Listopada 2020

ING inwestuje ogromne pieniądze w rozwój jednej usługi. Dla klientów może być wielkim udogodnieniem

ING Bank Śląski i Twisto Payments - akcjonariusze Twisto Polska postanowiły sporo zainwestować. Kapitał spółki Twisto Polska ma zostać podniesiony o 17 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój internetowych płatności.

ING Bank Śląski i Twisto Payments inwestują 17 mln zł

ING Bank Śląski i Twisto Payments inwestują sporo w rozwój spółki Twisto Polska. Inwestycja w wysokości 17 mln zł ma być w całości przeznaczona na rozwój internetowych płatności.

- ING Bank Śląski i imoje to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse - poinformował założyciel i CEO Twisto Michal Smida, cytowany w komunikacie.

- Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers), by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych - wyjaśnił dalej Smida.

Nieoficjalnie: Wiadomo już, które restrykcje zostaną poluzowane. Znana też jest już dataNieoficjalnie: Wiadomo już, które restrykcje zostaną poluzowane. Znana też jest już dataCzytaj dalej

Smida dodał też, że fundusze mają być częścią kolejnej rundy inwestycyjnej Twisto, która wkrótce ma zostać zamknięta.

- Inwestycja w Twisto Polska jest realizacją strategii ING dotyczącej oferowania klientom firmowym nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-commerce. Dodatkowe fundusze będą wsparciem w dalszym rozwoju płatności odroczonych Twisto w Polsce - powiedział cytowany przez Telepolis Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami

Czym jest Twisto Pay?

ING Bank Śląski zainwestował 17 mln zł w internetowe płatności odroczone, które nie wymagają rejestracji. Dzięki nim klient może płacić w sklepie internetowym po 21 dniach od zakupu, bez dodatkowo naliczanych kosztów, czy niepotrzebnych formalności, informuje Telepolis. Sprzedawcy otrzymają przelew z należną kwotą już następnego dnia.

Boże Narodzenie samotnie, lockdown na święta? Wypowiedź ministra zdrowia może bardzo zaniepokoić PolakówBoże Narodzenie samotnie, lockdown na święta? Wypowiedź ministra zdrowia może bardzo zaniepokoić PolakówCzytaj dalej

Twisto Pay jest jedną z metod płatności w bramce płatniczej imoje ING Banku Śląskiego obsługiwanych przez ok. 700 sklepów internetowych. Dzięki inwestycji liczba sklepów ma w 2021 r. zdecydowanie wzrosnąć, czyniąc z Twisto Pay lidera tego typu płatności.

- Wielu naszych klientów zaczyna swoją przygodę z Twisto od zakupów z Twisto Pay, a następnie rejestruje się, by zyskać dostęp do całego ekosystemu – zaczynając od możliwości przesunięcia płatności o 45 dni za darmo, przez kategoryzacje wydatków, po możliwość rozłożenie wydatków nawet na 12 rat - informuje Michal Smida.

ING Bank Śląski jest akcjonariuszem spółki wraz z czeską spółką Twisto Payments od samego założenia Twisto Pay, informuje money.pl.

Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z BiedronkąŻyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z BiedronkąCzytaj dalej

Jak podaje portal Twisto działa na polskim rynku od 2018 r. ING Bank Śląski jest strategicznym partnerem powstałego w Czechach Twisto. Oprócz ING jednym z udziałowców czeskiej spółki jest towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Ile zarabiał Lech Wałęsa przed pandemią? Były prezydent nazwał się bankrutem, ale stawki mówią co innego
  4. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
  5. Politycy mogą liczyć na sowity wzrost pensji. W trudnych czasach nie zostaną na lodzie
  6. Wiemy, czym jeździł Robert Lewandowski, zanim odniósł sukces. To nie było auto marzeń (FOTO)
  7. Naukowcy biją na alarm, wystarczy jedno dziennie, a konsekwencje mogą być opłakane. Ryzyko cukrzycy wzrasta o 60%, wszyscy byliśmy w błędzie

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News