ING Bank Śląski inwestuje ogromne pieniądze w produkt czeskiej spółki
Wikimedia/(User:Piotrus)
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Listopada 2020

ING inwestuje ogromne pieniądze w rozwój jednej usługi. Dla klientów może być wielkim udogodnieniem

ING Bank Śląski i Twisto Payments - akcjonariusze Twisto Polska postanowiły sporo zainwestować. Kapitał spółki Twisto Polska ma zostać podniesiony o 17 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój internetowych płatności.

ING Bank Śląski i Twisto Payments inwestują 17 mln zł

ING Bank Śląski i Twisto Payments inwestują sporo w rozwój spółki Twisto Polska. Inwestycja w wysokości 17 mln zł ma być w całości przeznaczona na rozwój internetowych płatności.

- ING Bank Śląski i imoje to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse - poinformował założyciel i CEO Twisto Michal Smida, cytowany w komunikacie.

- Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers), by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych - wyjaśnił dalej Smida.

Smida dodał też, że fundusze mają być częścią kolejnej rundy inwestycyjnej Twisto, która wkrótce ma zostać zamknięta.

- Inwestycja w Twisto Polska jest realizacją strategii ING dotyczącej oferowania klientom firmowym nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-commerce. Dodatkowe fundusze będą wsparciem w dalszym rozwoju płatności odroczonych Twisto w Polsce - powiedział cytowany przez Telepolis Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Czym jest Twisto Pay?

ING Bank Śląski zainwestował 17 mln zł w internetowe płatności odroczone, które nie wymagają rejestracji. Dzięki nim klient może płacić w sklepie internetowym po 21 dniach od zakupu, bez dodatkowo naliczanych kosztów, czy niepotrzebnych formalności, informuje Telepolis. Sprzedawcy otrzymają przelew z należną kwotą już następnego dnia.

Twisto Pay jest jedną z metod płatności w bramce płatniczej imoje ING Banku Śląskiego obsługiwanych przez ok. 700 sklepów internetowych. Dzięki inwestycji liczba sklepów ma w 2021 r. zdecydowanie wzrosnąć, czyniąc z Twisto Pay lidera tego typu płatności.

- Wielu naszych klientów zaczyna swoją przygodę z Twisto od zakupów z Twisto Pay, a następnie rejestruje się, by zyskać dostęp do całego ekosystemu – zaczynając od możliwości przesunięcia płatności o 45 dni za darmo, przez kategoryzacje wydatków, po możliwość rozłożenie wydatków nawet na 12 rat - informuje Michal Smida.

ING Bank Śląski jest akcjonariuszem spółki wraz z czeską spółką Twisto Payments od samego założenia Twisto Pay, informuje money.pl.

Jak podaje portal Twisto działa na polskim rynku od 2018 r. ING Bank Śląski jest strategicznym partnerem powstałego w Czechach Twisto. Oprócz ING jednym z udziałowców czeskiej spółki jest towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News