ING i mBank ostrzegają klientów przed oszustami
wikimedia.org/Henryk Borawski
Autor Przemysław Terlecki - 10 Sierpnia 2019

Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

ING i mBank ostrzegły swoich klientów. Jak się okazuje, osoby, które swoje finanse związały z tymi bankami, mają powody do zmartwień. Chodzi o oszustów, którzy znaleźli kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy.

ING oraz mBank ostrzegają przed nowym sposobem oszustów, którzy czyhają tylko, by dobrać się do finansów klientów wymienionych banków. Jak podaje portal Cashless.pl, ING ostrzega swoich klientów indywidualnych przed fałszywymi mailami. Te mają zawierać informacje dotyczące pozytywnej decyzji kredytowej. Listy takie wysyłane są nawet do klientów banku, którzy nie zaciągali żadnego kredytu.

Dlatego też oszuści liczą, że część osób kliknie w zaniepokojeniu w podany w korespondencji link, by sprawdzić, o co chodzi. Za jego pośrednictwem zostaną przeniesieni na stronę przypominającą do złudzenia tę z logowaniem do ING, jednak to strona fałszywa.

Wystarczy zagapić się i podać na niej swoje dane logowania, by do rąk oszustów wpakować wrażliwe dane dotyczące naszego konta. Jeśli je przekażemy, możemy utracić kontrole nie tylko nad kontem, ale także nad naszymi oszczędnościami.

Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liścieKobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liścieCzytaj dalej

ING i mBank ostrzegają - klienci są w niebezpieczeństwie

Podobnie sprawy się mają w mBanku, którego klienci również są zagrożeni wyłudzeniem danych. W tym wypadku chodzi jednak o pracowników firm odpowiedzialnych za finanse. Ci mają być zalewani korespondencją od przestępców, którzy podszywają się pod Urząd Patentowy RP. Portal Cashless.pl podaje, że oszuści w imieniu Urzędu wzywają w korespondencji papierowej lub elektronicznej do zapłaty z tytułu wpisu do rejestru.

Opłacenie wpisu ma gwarantować uzyskaniem prawa ochronnego na znak towarowy. Warto jednak zwrócić uwagę na wzór pisma, który jest rozsyłany, ponieważ nie jest ten już aktualny. Mimo to oszuści podają dalej fałszywy numer rachunku, na który należy wpłacać pieniądze za prawo ochronne. Jeśli ktoś zdecyduje się na uiszczenie takiej fałszywej należności, pieniądze straci najprawdopodobniej bezpowrotnie.

Warto podkreślić, że tego typu aktywność oszustów jest bardzo powszechna. Praktycznie nie ma tygodnia, by dany bank nie informował o wykryciu podejrzanych działań przez jego dział bezpieczeństwa. Należy więc pamiętać o tym, by zawsze dokładnie sprawdzać tego typu korespondencję, a w razie podejrzeń skontaktować się z bankiem.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuRekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News