ING z poważną awarią
https://www.biznesinfo.pl/ing-041220-pt-reklamacje
Autor Maria Glinka - 4 Grudnia 2020

ING w ogromnych tarapatach. Klienci mają powody do niepokoju

ING mierzy się z poważną awarią już drugi dzień z rzędu. Najbardziej poszkodowani są inwestorzy, którzy w dalszym ciągu nie mogą składać zleceń. Pojawiły się już pierwsze żądania odszkodowań. Podpowiadamy, jak poprawnie złożyć reklamację w ING.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Z jaką awarią zmaga się ING
 • Jakie jest stanowisko banku w tej sprawie
 • W jaki sposób złożyć reklamację

Problemy z ING Makler

System ING Makler przestał działać w czwartkowe przedpołudnie. Problemy w dalszym ciągu nie zostały rozwiązane, choć przedstawiciele ING deklarują, że dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć awarię.

Z uwagi na zawieszenie systemu niedostępne są moduły Makler w Moim ING i aplikacja ING Makler Mobile. ING przekazuje w oficjalnym komunikacie, że problemy te są podyktowane awarią kluczowej usługi, za którą odpowiada dostawca zewnętrzny.

Zobacz także: Nagranie z Chin z Wuhan wyciekło do mediów. Oglądają je wszyscy

Warto odnotować, że to nie jedyne trudności natury technicznej, z którymi zmagają się klienci ING. Ostatnie prace serwisowe uniemożliwiły im dostęp do niektórych podstawowych funkcji bankowości internetowej.

400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebie400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebieCzytaj dalej

Poszkodowani domagają się odszkodowań od ING

W związku z przedłużającą się awarią ING Makler do portalu bankier.pl zgłaszają się wzburzeni czytelnicy. „Nie mam dostępu do akcji i pieniędzy. Czy bank wypłaci rekompensaty?”, czytamy w jednej z wiadomości, którą otrzymała redakcja.

Zobacz także: Beztrosko wylewali gnojowicę z cysterny. Porażające skutki

Klienci żądają zdecydowanej reakcji i zabezpieczenia pieniężnego po stronie ING. „W środę zająłem pozycje na kontraktach, które w czwartek przyniosły mi ok 20% zysku i nie mogłem ich zrealizować. Dziś na otwarciu tracę fortunę. Mój kapitał zabezpieczający z pewnością nie jest już wystarczający […] W przypadku odmowy i braku odszkodowania jestem ... bankrutem”, czytamy w komentarzu drugiego z czytelników.

Kaufland ze sporymi kłopotami. Przekroczył granice dobrego smaku?Kaufland ze sporymi kłopotami. Przekroczył granice dobrego smaku?Czytaj dalej

Dlatego też portal bankier.pl wystosował oficjalne zapytanie do ING, jakie działania planuje podjąć względem poszkodowanych inwestorów. - Na razie mogę powiedzieć, że będziemy starali się rozpatrywać wszystkie reklamacje związane z awarią w przyspieszonym trybie - oznajmił Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Rząd nie powie, jak oszukał pielęgniarki. Dramatyczna relacja z linii frontu
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Procedura składania reklamacji w związku z awarią w ING Makler

Na oficjalnej stronie ING znajduje się szczegółowy poradnik składania reklamacji w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Odwołanie należy zgłosić poprzez platformę Moje ING lub infolinię (32 357 00 32 lub 801 127 301).

ING deklaruje, że wszystkie reklamacje wynikające z niedostępności są rozpatrywane niezwłocznie, najpóźniej 30 dni od daty otrzymania zgłoszenia. W razie niemożności dotrzymania tego terminu ING poinformuje klientów o ewentualnych problemach. Jednak warto pamiętać, że przekroczenie terminu 60 dni jest równoznaczne z rozpatrzeniem reklamacji na korzyść klienta.

Mamy nowe oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego. 25 tys. zł więcejMamy nowe oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego. 25 tys. zł więcejCzytaj dalej

Jeżeli pojawią się systemowe problemy z rozpatrywaniem reklamacji przez ING to w całą procedurę zaangażuje się także Rzecznik Finansowy. Jest to instytucja, która ma za zadanie udzielać wsparcia klientom, którzy odnieśli szkodę w związku z nieprawidłowym działaniem jakiekolwiek instytucji rynku finansowego. Na ten moment Rzecznik Finansowy nie zabrał głosu w sprawie ogromnej awarii w ING. Sprawa jest monitorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego.

ING to czwarty pod względem liczby klientów bank w Polsce. Zgodnie z raportem prnews.pl w III kwartale 2020 r. liczba użytkowników wynosiła 4,7 mln. ING stara się na bieżąco ulepszać oferowane rozwiązania, dlatego też w ostatnim czasie zainwestował w rozwój płatności internetowych.

Biuro Maklerskie ING to jedna z największych instytucji o takim profilu w Polsce. Według oficjalnych wyliczeń Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych liczba zarejestrowanych rachunków osiągnęła poziom ponad 128 tys. pod koniec listopada. Potencjalne grono poszkodowanych jest zatem bardzo duże.

Jedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleJedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nagle pojawił się komunikat, ranny mężczyzna wymagał pomocy
 2. Największy rywal Kamila Stocha jest ciężko chory
 3. Stracił prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja ukarała pirata drogowego
 4. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
 5. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
 6. Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla Polaków
 7. Przed chwilą podano tragiczne wiadomości. Nie żyje legenda świata sportu

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News