fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.10.2018. n/z Logo banku ING.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 3 Grudnia 2020

Potężna awaria w ING. Jedna z najdłuższych w historii banku

ING Makler przechodzi poważną awarię - alarmują klienci na portalach społecznościowych. Przy ING Makler miały być prowadzone tylko prace serwisowe, a wygląda na to, że przerodziły się one w prawdziwą awarię. Co dalej z pieniędzmi klientów?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Od kiedy trwa awaria w ING Makler
 • Do jakich funkcji nie mają dostępu klienci banku
 • Czy ING naprawił awarię

Klienci alarmują o awarii w ING

W środę rano na profilu w mediach społecznościowych banku ING pojawiło się mnóstwo komentarzy w związku z utrudnionym dostępem do systemu Makler.

- Makler nie działa! Nie mam dostępu do swoich pieniędzy - brzmiał jeden z komentarzy, a zaraz za nim lawina kolejnych. - Prace serwisowe miały trwać do godz. 8:00, jest 9:30, a ING Makler nadal nie działa - wtórował kolejny użytkownik.

Nowe opłaty od stycznia. Nie wymknie się nikt, kto ma konto w bankuNowe opłaty od stycznia. Nie wymknie się nikt, kto ma konto w bankuCzytaj dalej

Co więcej, informacje o awarii zaczęły spływać także do redakcji portalu bankier.pl. "Chciałbym poinformować, że od rana nie ma dostępu do kont maklerskim ING DM, po pracach przeprowadzonych w nocy. Nie ma też możliwości telefonicznego połączenia z DM, bo telefony są ciągle zajęte" - napisał czytelnik portalu.

- Rejestrujemy przypadki niedostępności systemu Makler. Mamy zgłoszenia o problemach z logowaniem do aplikacji ING Makler Mobile i przechodzeniem z Mojego ING do modułu Makler. Analizujemy problem - poinformował ING Bank Śląski na swojej oficjalnej stronie internetowej i dodał, że przyczyną jest awaria leżąca po stronie dostawcy.

Masz długi? Sylwester dla ciebie jest nie tylko datą zabawy. Zostały już tylko 4 tygodnie, potem możesz mieć kłopotyMasz długi? Sylwester dla ciebie jest nie tylko datą zabawy. Zostały już tylko 4 tygodnie, potem możesz mieć kłopotyCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Zdjęcia znaleziska w słoiku z Biedronki okrążają sieć. Niesmaczne odkrycie
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

ING z potężną awarią

- Mimo upływu wielu godzin, prace naprawcze wciąż trwają, staramy się zakończyć je jak najszybciej. Niestety, nie jesteśmy w stanie podać terminu i godziny przywrócenia systemu. Z powodu dużej liczby telefonów dotyczących awarii, również kontakt z infolinią Biura Maklerskiego może być utrudniony - poinformowało ING w swoim komunikacie.

- Niedługo minie doba, od kiedy wraz z dostawcą problematycznej usługi staramy się zapobiec skutkom awarii. To jedna z najdłuższych niedostępności w naszej historii. Staramy się ruszyć przed końcem dzisiejszej sesji giełdowej. Trzymajcie kciuki. - pisał bank w komunikacie po 16.

Odebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychOdebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychCzytaj dalej

Niestety, ale napisano także, że na czas trwania prac naprawczych bank musiał wyłączyć moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikację ING Makler Mobile.

- Przepraszamy, nie zdołaliśmy udostępnić Wam Maklera przed końcem sesji giełdowej. Mimo naszych wysiłków, nikt nie zdołał z niego dziś skorzystać. Nie poddajemy się, przed nami kolejna pracowita noc. Walczymy o to, by jutro mieć dla Was lepsze wieści - pisze bank.

Awaria ING Makler trwa już ponad 25 godzin i niestety, ale nadal nie jest wiadome, kiedy zostanie naprawiona. ING Bank Śląski nie zdołał także udostępnić swoim klientom aplikacji przed zakończeniem czwartkowej sesji giełdowej. ING zachęca także do składania reklamacji.

Niemiec płakał, jak rezygnował. Koniec kultowego, uwielbianego w Polsce modelu VolkswagenaNiemiec płakał, jak rezygnował. Koniec kultowego, uwielbianego w Polsce modelu VolkswagenaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Znane marki znikają z Warszawy. Tych sklepów już nie odwiedzisz
 2. Stracił prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja ukarała pirata drogowego
 3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
 4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
 5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
 6. Dziewczyna Milika bez ubrań przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie (FOTO 18+)
 7. 2 banalne tricki niesamowicie poprawią smak żurku. Nie będziesz chciała robić go inaczej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News