fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, ulica Ostrobramska 08.01.2019. n/z Plugosolarka na drodze.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 24 Grudnia 2020

Jest alarm pierwszego stopnia, IMGW apeluje. Szczególnie uważaj w drodze w pasterkę

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku województwa w kraju. Kierowcy muszą zachować jeszcze szczególniejszą ostrożność, gdyż wszystko zacznie obowiązywać od pasterki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Przed czym ostrzega IMGW,
  • Dlaczego ostrzeżenia IMGW można powiązać z pasterką,
  • Kto szczególnie musi uważać sytuację meteorologiczną w kraju.

IMGW ostrzega. Wszystko wydarzy się w pasterkę

Wczesną jesienią prognozy synoptyków dawały Polakom szansę na białe i pełne śniegu święta Bożego Narodzenia. Finalnie nic z tego nie wyszło, a na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy Warszawy mogli cieszyć się pięknym słońcem niczym w dobie Wielkanocy.

Badacze pogody zaczęli bić się w pierś, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewiduje, że 25, 26 grudnia może przynieść zimową aurę świąt.

- Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Od 1 st. na północnym wschodzie do 4 na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6 st. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu - napisano w komunikacie IMGW cytowanym przez TVP Info.

IMGW podkreśla, że 26 grudnia "może przywitać nas niewielką pokrywą śnieżną w całej Polsce, która w ciągu dnia może jeszcze przyrastać, ponieważ przez całą sobotę miejscami padać będzie przelotny śnieg".

Zaległy urlop może sprowadzić tarapaty. Kara nawet do 30 tys. zł za zwłokęZaległy urlop może sprowadzić tarapaty. Kara nawet do 30 tys. zł za zwłokęCzytaj dalej

Pasterka od północy i ostrzeżenie IMGW

Jednakże IMGW wydało kolejne ostrzeżenia z powodu nadchodzącej aury zimowej. Co więcej, zaczną one obowiązywać od godziny pasterki, czyli północy.

- Południowe powiaty kraju zostały objęte ostrzeżeniami o możliwym oblodzeniu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Bądźcie ostrożni!- napisało IMGW na swoim Twitterze.

Z mapki dołączonej do tweeta wynika, że ostrzeżenie obowiązuje w woj. podkarpackim, małopolskim oraz dolnośląskim.

Uważać na drogach muszą także mieszkańcy powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego, jasielskiego. W Małopolsce obowiązują w powiatach: gorlickim, nowosądeckim, limanowskim, nowotarskim, tatrzańskim i suskim, natomiast w woj. śląskim, w powiatach: żywieckim i cieszyńskim.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Fatalna wiadomość dla fanów Polsatu. Kanały telewizji znikną z pakietów olbrzymiego operatora
  2. Zwolnienia grupowe na potęgę, dane z urzędów niemal wyciskają łzy. Pod niejednym ugną się nogi
  3. Joe Biden wysłał do Andrzeja Dudy list. Znamy treść korespondencji przyszłego prezydenta USA
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News