IMGW ostrzega przed burzami
Pixabay/xantype
Autor Maria Glinka - 28 Lipca 2020

IMGW wydało ważne ostrzeżenie, gwałtowne burze jeszcze we wtorek. Zagrożonych 6 województw

IMGW wydał alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw. Poza tym ogłosił ostrzeżenie drugiego stopnia dla dwóch innych regionów. Po upalnym dniu synoptycy zapowiadają burzliwą noc.

Ostrzeżenia od IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z opadami deszczu 30-40 mm. Dotyczy to województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniej części opolskiego. Synoptycy przewidują powiewy wiatru o prędkości do 90 km/h. W niektórych regionach pojawi się również grad.

Z kolei w województwie łódzkim oraz na wschodzie opolskiego prognozowane są burze z opadami deszczu do 50 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet 110 km/h. Jak przekazuje Polsat News, IMGW wydało alerty drugiego stopnia dla tych regionów.

1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Co oznaczają alerty IMGW?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wskazuje, że warunki meteorologiczne mogą spowodować dotkliwe straty materialne i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. W przypadku alertu drugiego stopnia te zjawiska mogą osiągnąć większe rozmiary i doprowadzić do jeszcze większych szkód. IMGW apeluje o nieustanne monitorowanie sytuacji pogodowej i stosowanie się do oficjalnych komunikatów.

Stało się, Unia zabiera pieniądze polskim miastom. Aż 6 z nich musi pożegnać się z funduszamiStało się, Unia zabiera pieniądze polskim miastom. Aż 6 z nich musi pożegnać się z funduszamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News