Ikea
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

W Ikei można zapłacić inaczej, niż zwykłymi pieniędzmi. Sieć rewolucjonizuje rynek

Ikea wprowadziła w swojej sieci akceptację kryptowalut. Szwedzka firma po raz pierwszy zaakceptowała płatność w formie internetowej waluty od firmy Nordic Store. Regulacja płatności przebiegła za pomocą serwisu Ethereum blockchain. Branża grzmi o przełomie w globalnych płatnościach.

Ikea pionierem globalnego przełomu

Ikea przyjęła zapłatę w kryptowalucie, a tansakcję sfinalizowano dzięki firmie Tradeshift, która specjalizuje się w zastosowaniach technologii blockchain w łańcuchu dostaw, jak również na platformach marketplace. Jak podaje portal Wiadomoscihandlowe.pl: “Płatność została zrealizowana w systemie Ethereum, z wykorzystaniem wirtualnej korony Islandzkiej, wykreowanej przez firmę Monerium, która jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką fintech, autoryzowaną do emisji podlegających regulacjom e-pieniędzy w systemach blockchain”.

“Inteligentne faktury” uproszczeniem czynności administracyjnych

Transakcja odbyła się, bazując na inteligentnych fakturach, które są automatycznie generowane, na podstawie umów kupna-sprzedaży - są to dokumenty, będące w stanie samoczynnie przeprowadzić płatność. Współzałożyciel firmy Tradeshift Gert Sylvest prognozuje, że tego typu „programowalne środki płatnicze”, które są regulowane przez rząd, niebawem zostaną bazą wszelkiego rodzaju płatności w dziale e-commerce.

Inteligentne faktury znacznie upraszczają czynności administracyjne w transakcjach B2B, jak również w płatnościach transgranicznych. Za sprawą tej technologii, będą mogły zostać rozwinięte nowe modele finansowe w branży fintech. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli ułatwiony dostęp do kredytów i ułatwione zostaną przepływy finansowe.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

Gert Sylvest zapewnił: “Tradeshift, lider rynku płatności, wraz z firmą Monerium, pierwszym i jedynym autoryzowanym dostawcą licencjonowanych e-walut dla systemów blockchain, przeprowadziły skutecznie transakcję pomiędzy firmami Ikea i Nordic Store. To milowy krok na drodze rozwoju płatności i finansowania biznesów”.

Nowa kategoria płatności stała się rzeczywistością

Za sprawą tej transakcji, do której doszło w sieci Ikea, firmy Monerium i Tradeshift dowiodły, że programowalne e-waluty, jakie reguluje rząd, mogą mieć już zastosowanie na różnych rynkach. Tym samym całkiem nowa kategoria płatności z zastosowanie blockchain weszła w życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News