ikea
Pixabay/mastrminda
Autor Komunikaty prasowe - 8 Stycznia 2020

Domy do złożenia tak jak meble? Ikea prowadza rewolucję na rynku nieruchomości

Ikea być może już niedługo zrewolucjonizuje rynek nieruchomości, a wszystko za sprawą koncepcji “domów z paczki”. “Miejskie wioski” miałyby się składać z modułowych nieruchomości. Za sprawą takiego rozwiązania domy stałyby się bardziej dostępne, jak uważają projektanci.

Ikea zrewolucjonizuje rynek nieruchomości

Ikea bardzo możliwe, że już niedługo wprowadzi rewolucję na rynku nieruchomości. Szwedzka sieć chce wykorzystać koncepcję składania samodzielnie mebli, do stworzenia wizji osiedla mającego się składać z modułowych budowli. “Urban Village Project (z ang. Projekt Miejskiej Wioski) stworzyli projektanci Space10 - uznawanego za swego rodzaju "laboratorium innowacji" szwedzkiego giganta oraz architekci ze studia Efffekt” - informuje portal Domiporta.pl.

Domy z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów miałyby się składać z drewnianych komponentów wytwarzanych z laminatów krzyżowych. Koszt budowy takich domów nie byłby wysoki i pomógłby w realizacji potrzeb mieszkaniowych wymagających efektywnego wykorzystania przestrzeni. Zdaniem urbanistów bardziej korzystną opcją jest zagęszczanie centrów miast, aniżeli ich ekspansja.

Według Kaave Pour, trzydziestoletniego Duńczyka z zarządu Space10, taka technologia będzie pozwalała nie tylko na powstanie jednorodzinnych domów, ale również budowli wielokondygnacyjnych. Celem jest, by w taki sposób powstawały całe osiedla, a nawet również dzielnice.

Od niedzieli nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażoneOd niedzieli nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażoneCzytaj dalej

Podobna inwestycja jest prowadzona przez Szwedów

“Zanim Urban Village Project stanie się czymś więcej niż konceptem będziemy mogli przekonać się, czy koncepcja i wizja, którą promuje IKEA, ma praktyczny sens” - pisze Domiporta.pl. Podobna inwestycja jest już bowiem prowadzona przez Szwedów w jednym z angielskich miast, gdzie budowane jest osiedle, które ma się składać ze 162 tego typu domów.

“Jak donosi "Huffinton Post" nie wiemy jeszcze jaka będzie ich cena, wiadomo jednak, że mają być tańsze od tradycyjnych. Jeśli pierwszy etap projektu się powiedzie powstanie więcej domów - docelowo ma być ich 500” - podaje Domiporta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News