IKEA zaprzestaje wydawania katalogu
Pikist
Autor Maria Glinka - 7 Grudnia 2020

Wszyscy czekaliśmy na nie z wypiekami na twarzy. Ale sieciówka już nigdy ich nie wyda

IKEA podjęła ważną, organizacyjną decyzję. Po 70 latach szwedzka firma rezygnuje z wydawania uwielbianego katalogu z produktami. O zakończeniu produkcji informacyjnych pakietów przesądziła pandemia.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 • Dlaczego IKEA rezygnuje z katalogu
 • Jak ważnym elementem strategii spółki była gazetka
 • Jakie plany rozwojowe ma IKEA

IKEA reaguje na zmieniające się trendy

W poniedziałek 7 grudnia IKEA ogłosiła, że rezygnuje z wydawania swojego kultowego katalogu. Interia podaje, że szwedzki koncern kończy produkcję zarówno gazetki papierowej, jak i cyfrowej. Skonsolidowana wersja spisu produktów była na rynku przez ponad 70 lat.

Od soboty aż 5 wielkich zmian na drogach. Kierowco, lepiej się strzeżOd soboty aż 5 wielkich zmian na drogach. Kierowco, lepiej się strzeżCzytaj dalej

Skąd ta decyzja? Przedstawiciele firmy IKEA wyznali, że wycofanie katalogu było rozważane już od dłuższego czasu. Jednym z powodów rezygnacji miały być nowe nawyki wśród konsumentów.

- Zachowania klientów zmieniły się diametralnie, więc katalog, który ukazał się w sierpniu tego roku, będzie ostatnim […]. To jest bardzo racjonalna, ale też emocjonalna decyzja - przyznał Konrad Gruss, prezes Inter IKEA Systems.

Jednak ostatecznie o wycofaniu katalogu zadecydował koronawirus. Pandemia przyspieszyła naszą decyzję ”, czytamy w oficjalnym komunikacie firmy IKEA.

Ile można zarobić na starej monecie? Pewien kolekcjoner właśnie kupił jedną za 2,8 mln złIle można zarobić na starej monecie? Pewien kolekcjoner właśnie kupił jedną za 2,8 mln złCzytaj dalej

IKEA kończy z wieloletnią tradycją

Pierwsza gazetka informacyjna na temat produktów oferowanych w sklepach IKEA został wydany w 1951 r. Na początku biuletyn był dostępny tylko w Szwecji. Prawdziwy rekord padł w 2016 r., gdy nakład katalogów IKEA osiągnął poziom 200 mln egzemplarzy. Spis posiadał 69 różnych wersji i był oferowany w 32 językach na ponad 200 rynkach.

Przez lata gazetka uchodziła nie tylko za prezentację oferty, ale i inspirację dla osób aranżujących wnętrza. Dzięki katalogowi można było obserwować, jak zmieniają się trendy w wyposażaniu mieszkań, domów czy biur.

IKEA przekazuje, że historia katalogu zostanie upamiętniona w specjalnym wydaniu, które zostanie opublikowane na jesieni 2021 r.

Orlen jak potwór pożerający wszystko, co na jego drodze. Właśnie wykupił grupę, która ma dane 17 mln osóbOrlen jak potwór pożerający wszystko, co na jego drodze. Właśnie wykupił grupę, która ma dane 17 mln osóbCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. Strasburger jest zażenowany wysokością swojej emerytury. Ostre słowa
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone

IKEA w poszukiwaniu nowych kanałów komunikacji

- Musimy znaleźć nowe sposoby komunikacji z klientem - oznajmił Gruss. Dlatego też w miejsce papierowej gazetki mają pojawić się aplikacje. IKEA zamierza postawić również na media społecznościowe. W planach jest także unowocześnienie strony internetowej. O innych, ważnych zmianach, które planuje wdrożyć szwedzki koncern informowaliśmy kilka tygodni temu.

 1. Zobacz także: Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" z niemałymi problemami

Choć katalog nie będzie już produkowany to IKEA deklaruje, że nie zrezygnuje z publikowania inspirujących zdjęć swoich artykułów. Zdaniem przedstawicieli szwedzkiego koncernu „ pandemia przyspieszyła rozwój cyfrowy ”, a IKEA chce podążać za nowymi trendami i odpowiednio reagować na potrzeby klientów, którzy od lat darzą ją zaufaniem.

Chcieli mieć CPK, niech płacą. Pierwszy mieszkaniec zdradził ile chce dostać za gruntyChcieli mieć CPK, niech płacą. Pierwszy mieszkaniec zdradził ile chce dostać za gruntyCzytaj dalej

IKEA to przedsiębiorstwo, które produkuje i sprzedaje meble oraz artykuły dekoracyjne. Jego początki sięgają 1943 r., jednak pierwszy salon pod szyldem IKEA uruchomiono dopiero 10 lat później. Koncern posiada 430 oddziałów w 52 państwach w różnych zakątkach świata. IKEA wkroczyła do Polski w 1990 r. Obecnie w naszym kraju działa 11 placówek szwedzkiej spółki.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Strajk Kobiet podał miejsce protestów. Zaczął się paraliż
 2. Szczepionka na COVID-19 testowana również na dzieciach. Nagła zmiana planów
 3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
 4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
 5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
 6. Trwa zmasowana obława. 20-latek porwał dziecko i dopuścił się najgorszego
 7. Piotr Żyła straszy Polaków. "Pojawiły się objawy" (FOTO)
Klikniesz tylko w SMS, pieniądze przepadną. Oszuści są coraz bardziej bezczelniKlikniesz tylko w SMS, pieniądze przepadną. Oszuści są coraz bardziej bezczelniCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News