Wśród zamkniętych od dziś placówek m.in. IKEA
eastnews/agencja SE
Autor Radosław Święcki - 7 Listopada 2020

Jednak zamykają więcej niż się spodziewano, Polacy zadziwieni. Od dzisiaj już tylko "pocałujesz klamkę"

W piątek późnym wieczorem okazało się, że wprowadzane od dziś rządowe obostrzenia dotyczą również sklepów o których nie było mowy podczas konferencji na których ogłaszano restrykcje. Chodzi o sklepy meblowe takie jak m.in. IKEA, przez co osoby, które udały się dziś do tych placówek „pocałowały klamkę”. Dla branży pojawiło się jednak światełko w tunelu.

IKEA od dziś zamknięta

Przypomnijmy, że podczas środowej konferencji prasowej rząd ogłosił kolejne obostrzenia, wprowadzane w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Ogłoszono m.in. poszerzenie nauki zdalnej o klasy I-III, a także zamknięcie od 7 listopada instytucji kultury, a także sklepów mieszczących się w galeriach handlowych poza kilkoma wyjątkami (chodzi m.in. o sklepy spożywcze, drogerie, czy apteki).

Podczas środowej konferencji nie było mowy o zamknięciu sklepów meblowych takich jak IKEA. Tymczasem w opublikowanym w piątek późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw rozporządzeniu okazało się, że rząd zdecydował, że od dziś nieczynne będą również tego rodzaju sklepy (czynne będą natomiast placówki z artykułami remontowo-budowlanymi), co oznacza, że właściciele i pracownicy takich sklepów jak IKEA dowiedzieli się o zamknięciu na kilka godzin przed wejściem w życie rozporządzenia.

Klienci ING mają się z czego cieszyć. Mogą spać wyjątkowo spokojnieKlienci ING mają się z czego cieszyć. Mogą spać wyjątkowo spokojnieCzytaj dalej

- Zgodnie z decyzją rządu od jutra 11 sklepów IKEA w Polsce zostaje zamkniętych dla klientów. Jeszcze wczoraj rządowy projekt rozporządzenia zakładał, że będziemy otwarci. Opublikowane dzisiaj przed 19 rozporządzenie zmieniło swoją treść. Zapraszamy do zakupów na IKEA.pl – napisano w piątek wieczorem na twitterowym profilu sklepu IKEA.

Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie dotyczy nie tylko IKEI, ale jak przypomina serwis Wprost.pl również sklepu Agata Meble. - Szanowni Klienci, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., nasze salony są tymczasowo zamknięte – czytamy w cytowanym przez serwis komunikacie sklepu Agata Meble.

Będą dopłaty do prądu, rekompensaty pokryją rachunki. Wiemy już kto dostanie i nie mamy dobrych wieściBędą dopłaty do prądu, rekompensaty pokryją rachunki. Wiemy już kto dostanie i nie mamy dobrych wieściCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od poniedziałku rusza nabór wniosków na nowe świadczenie. Możliwe, że zasiłek należy się i tobie
2. Za kilka godzin na antenie TVN wyemitowany zostanie materiał, który wstrząśnie polskim kościołem. O jakich tajemnicach kardynała Dziwisza jeszcze nie wiemy?
3. Podstawowa opłata z podwyżką, już 264,60 zł należności. Wielu nie płaci, a kara wynosi aż 735 zł

Ważny komunikat od GIS: Dzwoni do ciebie obcy numer? Musisz koniecznie odebrać telefonWażny komunikat od GIS: Dzwoni do ciebie obcy numer? Musisz koniecznie odebrać telefonCzytaj dalej

Za zamieszanie w związku z zamknięciem sklepów meblowych przepraszał w porannym wywiadzie dla RMF FM wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. - Przepraszam w imieniu tych wszystkich, którzy popełniają błędy, podejmując decyzje z godziny na godzinę. Tych błędów nie można uniknąć. Jesteśmy tylko ludźmi – powiedział wiceszef MSWiA.

– Jeżeli ktoś uważa, że komunikacja rządu przy podejmowaniu niektórych decyzji była niewystarczająca, to nie pozostaje nic innego jak przeprosić i powtórzyć, że te działania nie są przeciw komukolwiek. Te działania są związane z sytuacją, w jakiej jesteśmy – dodał.

"Światełko w tunelu"

Tymczasem dla branży pojawiło się światełko w tunelu. W sobotę po południu wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii Olga Semaniuk opublikowała na Twitterze komunikat następującej treści:

- Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego w najbliższy poniedziałek o 9.30 Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży – napisała wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Komunikat wiceminister jedne z publicystów skomentował słowami parafrazującymi znane powiedzenie: „Mądry rząd po rozporządzeniu”.

Kim jest Joe Biden? Przez tragiczną, osobistą historię prawie wycofał się z polityki, teraz ma być prezydentem USAKim jest Joe Biden? Przez tragiczną, osobistą historię prawie wycofał się z polityki, teraz ma być prezydentem USACzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ma się zacząć punkt 16 w Warszawie. Ujawniono dokładny plan
  2. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
  3. Biedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcen
  4. Szef NFZ w ważnym piśmie zdradza, w jakiej sytuacji jest polska służba zdrowia. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna
  5. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  6. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje polski sportowiec sprzed lat, na jego mecze chodziły tysiące
  7. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
Poczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkęPoczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News