Ikea musi zapłacić olbrzymie odszkodowanie
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 7 Stycznia 2020

175 mln zł od Ikei. Sieć musi wypłacić kosmicznie duże odszkodowanie jednej rodzinie

Ikea jest zobowiązana zapłacić 175 milionów zł odszkodowania rodzicom dziecka, które zostało przygniecione przez komodę szwedzkiej sieci.

Ikea zapłaci gigantyczne odszkodowanie

Ikea musi zapłacić 175 milionów złotych odszkodowania rodzicom 2-letniego chłopca, które zostało przygniecione przez komodę szwedzkiej sieci. Do zdarzenia doszło w maju 2017 roku, komoda stojąca w domu przygniotła dziecko, w wyniku czego doszło do jego śmierci. Zapłata odszkodowania przez koncern jest wynikiem ugody, którą rodzice chłopca zawarli z siecią Ikea.

Największa kwota w ramach ugody w historii

46 milionów dolarów, czyli 175 milionów złotych, to największa kwota, która zostanie wypłacona w historii w ramach ugody w USA. „Chociaż żadne porozumienie nie zmieni tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty” - powiedziała rzeczniczka firmy IKEA cytowana przez BBC, jak podaje Forsal.

To nie pierwszy taki przypadek

Wypadek miał miejsce w 2017 roku w stanie Kalifornia. Wówczas to sypialniana komoda ważąca 32 kilo przygniotła 2-letniego chłopca, który poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Feralny model komody wycofano już ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Warto zaznaczyć, że nie był to jedyny przypadek, kiedy to w wyniku przewrócenia się tej konkretnej komody marki Ikea zginęło dziecko.

Od niedzieli nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażoneOd niedzieli nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażoneCzytaj dalej

„Nigdy nie sądziliśmy, że dwuletnie dziecko może sprawić, że komoda przewróci się i go udusi. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że zakupiona komoda była niestabilna" - powiedzieli rodzice 2-letniego chłopca, Craig i Joleen Dudek, jak cytuje Forsal.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News