IKEA wznawia jutro działalność po siedmiu tygodniach przerwy
Pixabay/mastrminda
Autor Radosław Święcki - 3 Maja 2020

Ikea od jutra już otwarta. Wiele nowych zasad panujących w sklepie może Cię jednak mocno zdziwić

Sklepy Ikea po siedmiu tygodniach przerwy wznawiają w poniedziałek działalność. Podczas zakupów będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa za sprawą których robienie zakupów może wyglądać nieco inaczej niż jeszcze dwa miesiące temu.

Ikea wraca po 7 tygodniach

Od 4 maja wznowi działalność 11 sklepów IKEA w Polsce. Zostały one zamknięte w połowie marca w związku z rządowymi obostrzeniami wprowadzonymi za sprawą szerzącej się pandemii koronawirusa.

- Choć wielu klientów skorzystało w ostatnich tygodniach z możliwości zakupu online poprzez stronę internetową IKEA.pl, to jednak wiemy, że większość z nich z wielką niecierpliwością czekała na wiadomość o ponownym otwarciu sklepów IKEA. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów zawsze jest dla nas najważniejsze. Dlatego też wszystkie nasze sklepy są bardzo dobrze przygotowane pod względem bezpieczeństwa na przyjęcie klientów - mówi Carolina Garcia Gomez, Prezeska IKEA Retail Polska i Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju, cytowana w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie sieci.

Zasadnicze zmiany po pandemii zapowiedziało już 8 polskich banków. Wzrośnie koszt usług, ale to nie wszystkoZasadnicze zmiany po pandemii zapowiedziało już 8 polskich banków. Wzrośnie koszt usług, ale to nie wszystkoCzytaj dalej

IKEA informuje m.in. o udostępnieniu płynów dezynfekujących, a także informacji o ich właściwym użyciu. Dezynfekcji (kilkukrotnie w ciągu dnia) poddane zostaną toalety, blaty, przyciski i ekrany, a także wózki, z których klienci korzystają podczas zakupów.

Ponadto sieć zapewnia o zapewnieniu pracownikom dostępu do maseczek, przyłbic i rękawiczek. Ikea informuje również o ograniczeniu liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, a także konieczności zachowania 2-metrowego odstępu między osobami obecnymi w sklepie.

Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał terminOd kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał terminCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanie

„Bezpieczeństwo priorytetem”

- Otwierając ponownie swoje sklepy, chcemy zrobić to przede wszystkim w sposób odpowiedzialny, aby klienci i nasi pracownicy czuli się bezpiecznie podczas zakupów i pracy. To właśnie bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. W celu ochrony odwiedzających i zatrudnionych pracowników podjęliśmy wiele różnych działań. W miarę rozwoju sytuacji będziemy nadal śledzić i wdrażać zalecenia oraz wytyczne władz lokalnych – zapowiada Jose Villamil, Dyrektor ds. Komercyjnych.

Villamil podkreśla , że proces ponownego otwarcia sklepów na innych rynkach spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem, co pozwala sądzić, że „nasz biznes stopniowo wraca do normy”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Jakie choroby są przeciwskazaniem do zrobienia prawa jazdy? Warto je znać przed rozpoczęciem kursu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News