III Wojna Światowa - kogo mogą powołać do wojska?
Pixabay/MaciejBednarek
Autor Przemysław Terlecki - 9 Stycznia 2020

Ludzie obawiają się III Wojny Światowej. Kogo tak naprawdę mogą powołać do wojska?

III Wojna Światowa stała się w ostatnich dniach gorącym tematem dyskusji w całym internecie. Powodem jest zaognienie konfliktu na Bliskim Wschodzie. W sieci panuje mocne przekonanie, że zaognienie konfliktu między Iranem a USA doprowadzi do wojny na globalną skalę.

III Wojna Światowa stała się jednym z wiodących tematów w sieci. Atak na ambasadę USA w Iranie, zabójstwo generała Kasema Sulejmaniego, ostrzał amerykańskich baz w Iraku irańskimi rakietami - z dnia na dzień docierają do nas coraz bardziej niepokojące wieści. W sieci nie brak głosów, że to początek III Wojny Światowej, a niebawem zorganizowany zostanie pobór do wojska.

Trzeba przyznać, że konflikt nie wygląda dobrze, jednak jak zapewniają eksperci, o wojnie nie może być mowy. Dowodem na to jest fakt, że odpowiedzią USA na ostrzał rakietowy amerykańskich baz w Iraku nie była agresja zbrojna, a nałożenie kolejnych sankcji na Iran. Dla wielu to jednak wciąż za mały dowód na to, że wojny nie będzie. Hipotetycznie, w jej wypadku kto może liczyć na powołanie?

ZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuCzytaj dalej

III Wojna Światowa nowym "straszakiem" w sieci. Kogo można powołać w kamasze?

Jak przypomina Super Express, ostatnia mobilizacja powszechna w Polsce miała miejsce 30 sierpnia 1939 roku. To właśnie ona lub nagły wybuch wojny zagrażający Polsce jest powodem do tego, by wezwać do walki Polaków. Portal wskazuje, że od służby wezwany może zostać każdy obywatel, ale w pierwszej kolejności powołanie otrzymaliby ci z rezerwistów, którzy posiadają kategorię A czy też kwalifikacje najbardziej przydatne do obrony kraju.

Mało tego - jeśli zajdzie taka konieczność, wojsko na własne potrzeby może zająć nasze mieszkania, ale również i pojazdy. Jedyne kryteria, które mogą nas przed tym chronić to wiek, zajmowane stanowisko pracy oraz zdrowie.

Super Express przypomina, że zanim jeszcze doszło do eskalacji konfliktu amerykańsko-irańskiego, wydany został komunikat wedle którego nawet 80 tys. rezerwistów może zostać wezwanych w 2020 roku na ćwiczenia. Te mają potrwać od 5 do 12 dni.

Rekompensaty za droższy prąd. Wiemy już, ile dopłacą ci do rachunkuRekompensaty za droższy prąd. Wiemy już, ile dopłacą ci do rachunkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News