Czerwona błyskawica na PKiN
fot. Piotr Dębski
Autor Redakcja BiznesInfo - 30 Października 2020

Iberion i warszawski Ratusz wyświetlili czerwony piorun na PKiN. To gest wsparcia dla kobiet

Grupa mediowa Iberion wraz z warszawskim Ratuszem, zdecydowały się w ramach solidarności ze strajkującymi kobietami wyświetlić na Pałacu Kultury i Nauki czerwony piorun, który jest symbolem ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Iberion jest wydawcą 15 tematycznych portali internetowych.

30 października o godz. 17.30 na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozbłysła czerwona błyskawica, która będzie świecić do północy. Wszystko to dla przekonania strajkujących kobiet, że mają pełne poparcie zarówno warszawskiego Ratusza jak i grupy Iberion.

- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - powiedział o akcji przygotowanej przez Iberion i stołeczny Ratusz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

O swoim wsparciu dla strajkujących zapewnił również prezes grupy mediowej Iberion Albert Wójcik: - Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki -. Poparcie protestu zadeklarował także członek zarządu Maksymilian Tomanek: - Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca -.

Należy przypomnieć, że to nie pierwsza forma wsparcia dla strajkujących ze strony grupy mediowej Iberion. 22 października po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego Iberion zdecydował się wprowadzić czerwoną błyskawicę do logotypu swojego i swoich portali na znak solidarności z kobietami. Cała grupa mediowa zatrudnia ponad 60 kobiet, które na dzień środowego strajku (28 października) otrzymały pełnopłatny dzień wolny, aby mogły nieskrępowanie uczestniczyć w proteście.

Iberion to grupa mediowa będąca wydawcą 15 portali tematycznych: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierząt.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

Iberion Strajk Kobiet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News