huawei
goodfreephotos.com
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

USA uznają telefony Huawei za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Chińska marka odpiera zarzuty

We wtorek (30.06) Federalna Komisja Komunikacji (FCC) oficjalnie uznałą Huawei oraz ZTE i produkowane przez te firmy urządzenia elektroniczne za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Tym samym zakazałą amerykańskim sieciom teleinformatycznym korzystania z produktów chińskich marek. To kolejny krok w kilkuletniej już batalii USA przeciwko tym firmom. W 2018 roku Donald Trump zakazał amerykańskiej administracji korzystania ze sprzętu chińskich koncernów.

Trump przeciw Huawei

USA od dawna z podejrzliwością patrzy na urządzenia elektroniczne chińskich firm, w szczególności na telefony komórkowe Huawei. Jak podaje portal bankier.pl, już w 2018 roku prezydent Donald Trump zarządził, że administracja amerykańska nie może korzystać z urządzeń produkowanych przez Huawei oraz ZTE. Na długiej liście zarzutów wobec Huawei oraz innych chińskich firm w tej samej branży znajdujemy oskarżenia o zatajanie informacji dotyczących transakcji bankowych naruszających sankcje ekonomiczne nałożone na Iran, pomoc w inwigilacji demonstrantów w Iranie oraz ukrywanie interesów prowadzonych w Korei Północnej.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

O prowadzenie interesów w Iranie oskarżano także ZTE, w związku z czym Trump zabronił amerykańskim dostawcom dostarczanie firmie części potrzebnych w produkcji. Zakaz zniesiono dopiero po zapłaceniu przez ZTE 1 miliarda grzywny. W roku 2019 Trump stworzył "czarną listę" firm, których sprzętu nie wolno nabywać amerykańskim firmom teleifnormatycznym. Głównym zarzutem wobec ZTE, Huawei i im podobnych koncernów pozostaje rzekome ryzyko, że Chiny wykorzystają urządzenia tych firm do inwigilacji amerykańskiej administracji, biznesu czy obywateli.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 5 tys. zł do wzięcia. Jutro rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia

Huawei na celowniku FCC

We wtorek (30.06) Federalna Komisja Komunikacji (FCC) kolejny raz potwierdziła twarde stanowisko USA wobec chińskich przedsiębiorstw technologicznych. FCC oficjalnie uznała Huawei i ZTE za zagrożenie dla amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego. Jak podaje bankier.pl, Geoffrey Stark, komisarz FCC, uznał, że Huawei i ZTE produkują "niegodny zaufania sprzęt".

Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatachKorzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatachCzytaj dalej

Ryzyko wykorzystywania chińskich produktów teleinformatycznych w celach szpiegowskich powoduje, że konieczne staje się utworzenie przez Kongres funduszu, z którego przyznawane będą środki przeznaczone na wymianę sprzętu w amerykańskich sieciach telekomunikacyjnych. USA namawia również sojuszników do wykluczenia Huawei i ZTE z udziału w pracach nad wdrożeniem sieci 5G. Chińskie władze oraz oskarżane firmy zaprzeczają zarzutom posługiwania się sprzętem teleinformatycznym w celach szpiegowskich.

Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupyBiedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupyCzytaj dalej

Huawei odpiera zarzuty

W przesłanym do nas komunikacie, Huawei stanowczo odpiera amerykańskie zarzuty:

"Huawei kategorycznie sprzeciwia się zmianom wprowadzonym przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych w przepisach dotyczących handlu produktami zagranicznymi, które uderzają w Huawei bezpośrednio.

16 maja 2019 roku rząd Stanów Zjednoczonych umieścił Huawei, bez uzasadnienia, na liście podmiotów, z którymi amerykańskie korporacje nie mogą współpracować. Od tego momentu wiele kluczowych komponentów przemysłowych i technologicznych przestało być dla Huawei dostępnych. Pomimo to zobowiązaliśmy się do przestrzegania wszystkich przepisów i regulacji rządu Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań wobec klientów i dostawców. Przetrwaliśmy i idziemy do przodu, wbrew wszelkim przeciwnościom.

Rząd USA całkowicie zignorował obawy zgłaszane przez wiele przedsiębiorstw i stowarzyszeń branżowych, i podjął decyzję, aby po raz kolejny spróbować zdławić naszą firmę. Decyzja ta jest arbitralna, szkodliwa i zagraża globalnemu przemysłowi. Wpłynie ona na działanie i rozwój wszystkich operacji prowadzonych przez Huawei w ponad 170 krajach, wartej setki miliardów dolarów. Będzie miała również wpływ na usługi komunikacyjne świadczone dla ponad trzech miliardów konsumentów korzystających z produktów i usług Huawei na całym świecie.

LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyLOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyCzytaj dalej

Rząd USA celowo uderza w interesy klientów biznesowych Huawei oraz w naszych konsumentów. De facto jest to sprzeczne z twierdzeniem rządu USA, że w swojej decyzji kieruje się bezpieczeństwem sieci. Posunięcia rządu USA mają wpływ nie tylko na Huawei - będą miały poważny wpływ na wiele gałęzi przemysłu na świecie. W dłuższej perspektywie zaszkodzą branży odpowiedzialnej za produkcję półprzewodników, od której zależy wiele sektorów, zwiększając tym samym ich straty oraz skalę konfliktu.

USA wykorzystuje swoją technologiczną siłę, aby miażdżyć firmy spoza własnego kraju. Takie działania spowodują obniżenie zaufania międzynarodowych firm do amerykańskiej technologii i łańcuchów dostaw, co ostatecznie zaszkodzi interesom Stanów Zjednoczonych.

Huawei w tej chwili kompleksowo analizuje nowe zasady wprowadzone przez rząd USA. Przewidujemy, że będą one miały wpływ na naszą działalność. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania w tej sytuacji. Mamy nadzieję, że nasi klienci i dostawcy będą z nami współpracować bez zmian, minimalizując tym samym wpływ dyskryminujących nas postanowień rządu USA."

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące
  2. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  3. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  4. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  5. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Lidl zamknie czasowo część swoich sklepów na terenie całej Polski. Sieć poinformowała na jak długoLidl zamknie czasowo część swoich sklepów na terenie całej Polski. Sieć poinformowała na jak długoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News