Grzywna nawet w wysokości 9250 złotych może grozić przedsiębiorcy, który na czas nie przekaże deklaracji PIT-11
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 31 Stycznia 2020

10 tysięcy grzywny za niedopełnienie obowiązku. Fiskus tylko do dziś czeka na twoje dokumenty do rozliczenia podatku

Grzywna w wysokości nawet 9250 złotych może czekać przedsiębiorcę, jeżeli nie przekaże Urzędowi Skarbowemu rozliczenia PIT-11 za podlegającego mu pracownika do 31 stycznia.

Grzywna za brak deklaracji w terminie

"Rozliczenie podatku PIT za rok 2019 składane przez nas w 2020 r. musi trafić do fiskusa najpóźniej do 30 kwietnia. Dużo wcześniej, bo do 31 stycznia 2020 r. firmy zatrudniające pracowników muszą przekazać skarbówce wypełnione formularze PIT-11", informuje Business Insider. .

PIT-11 pracownikowi należy przekazać do końca lutego. W związku z tym, że 29 lutego to sobota, ostatecznym terminem będzie 2 marca. Rozliczenie pracownikowi pracodawca może przekazać, jak i formie papierowej, jak i elektronicznej. Jeżeli pracodawca nie przekaże deklaracji na czas może zostać obarczony grzywną w wysokości do 9250 złotych.

Szykuje się kolejny program wsparcia od rządu. Polacy mogą otrzymać dopłaty do mieszkań na wynajemSzykuje się kolejny program wsparcia od rządu. Polacy mogą otrzymać dopłaty do mieszkań na wynajemCzytaj dalej

Fiskus rozliczy PIT za ciebie

Przesłane deklaracje PIT-11 od pracodawcy pozwolą, by już 15 lutego można było dokonać rozliczenia z fiskusem. Tak samo, jak w 2019 roku, PIT za nas wypełni Urząd Skarbowy, a my jedynie zajmiemy się jego akceptacją lub też wprowadzimy dane dotyczące przekazani 1 proc. podatku na rzecz OPP. Jeżeli do 30 kwietnia nie wykonamy żadnego działania w związku z rozliczeniem, to fiskus uzna rozliczenie za poprawne na podstawie przesłanych deklaracji PIT-11.

Nadal można złożyć deklaracje w formie papierowej lub przy pomocy innych narzędzi pozwalających w sposób elektroniczny przekazać deklaracje Urzędowi Skarbowemu.

"Pracodawca musi pamiętać o skorzystaniu ze zaktualizowanych wzorów, które w grudniu pojawiły się w Dzienniku Ustaw. Zmianę wymusiły zmiany podatkowe wprowadzone w 2019 r. - m.in. zwolnienie osób do 26. roku z podatku. Z tego względu, Ministerstwo Finansów zablokowało do końca stycznia możliwość wysyłki deklaracji na starych formularzach. Zostanie ona przywrócona od lutego, by umożliwić składanie korekt za poprzednie lata" - informuje portal.

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News