Grzywna za zawieszanie tablicy pod znakiem drogowym
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 27 Listopada 2020

Zawiesił jedną tabliczkę pod znakiem drogowym. Teraz grozi grzywna nawet 3 tys. zł

Grzywna czeka na aktywistę, który umieścił tabliczkę z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod znakiem drogowym. Sprawa została zgłoszona na policję przez jednego z posłów PiS. O ostatecznej karze dla aktywisty zadecyduje sąd.

Grzywna za wieszanie tabliczek. Poseł PiS wkroczył do akcji

Grzywna to kara, o jaką zawnioskował Komisariat Policji w Łososinie Dolnej wobec aktywisty, który umieścił tablicę z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod znakiem drogowym. Portal wpolityce.pl donosi, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w tej sprawie od posła PiS Arkadiusza Mularczyka.

Tylko odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem możesz tego długo żałowaćTylko odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem możesz tego długo żałowaćCzytaj dalej

Polityk zaangażował się w proceder i postanowił prześledzić działania mężczyzny. - Zobaczyłem, że wpis tego pana był z godziny 11 i zadzwoniłem na policję z prośbą o zabezpieczenie tego znaku. Policja tam pojechała i okazało się, że znaku nie było. W związku z tym uznaję, że albo pan Staszewski dokonuje fotomontażu, albo montuje to, robi zdjęcia i od razu ściąga – relacjonował całe zdarzenie poseł.

Z jego przekazu wynika, że aktywista umieścił tabliczkę także pod znakiem drogowym w Istebnej, która jest oddalona od Łososiny Dolnej o 180 km.

- Albo ten pan robi fotomontaże, albo ktoś zawiesza to w jego imieniu, robi zdjęcia, ściąga i później jest to udostępniane w internecie z taką sugestią, że ten znak wisi – sugerował Mularczyk.

Fatalna informacja dotycząca 500 plus. Wiceminister nie pozostawił Polakom złudzeńFatalna informacja dotycząca 500 plus. Wiceminister nie pozostawił Polakom złudzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
  2. Ważny apel Episkopatu. Wiele osób będzie nim oburzonych
  3. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

Grzywna za prowokację. Ostateczną decyzję podejmie sąd

Zdaniem polityka umieszczanie tabliczek to próba oczerniania miejscowości, które przyjęły uchwałę potępiającą ideologię LGBT. - To bardzo prawicowa miejscowość, konserwatywna, ludzie są pracowici, wierzący, w wyborach na Andrzeja Dudę głosowało tam 80 proc. mieszkańców. Tam nikt takich rzeczy by nie wieszał, bo to są ludzie bardzo poważni - przyznał poseł.

Jednak grzywna to w ocenie Mularczyka kara niewystarczająca. Poseł zadeklarował, że będzie przekonywał władze lokalne, aby pozwały mężczyznę z tytułu ochrony dóbr osobistych. - Takie działania stygmatyzują gminę, rzucają na nią złe światło. Na pewno te gminy powinny rozważyć skierowanie sprawy na ścieżkę prawną – ocenił.

Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkichPłaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkichCzytaj dalej

Mularczyk twierdzi, że akcja zorganizowana przez aktywistę to czysta prowokacja, która ma zwrócić uwagę zagranicy na poszczególne gminy. - Pod wpływem bezczelnych prowokacji uruchamia się później działania o charakterze represyjnym wobec tych miejscowości – przyznał polityk.

Na oficjalnym profilu na Twitterze Mularczyk oznajmił, że grzywna, o którą zawnioskowała policja, jest związana z naruszeniem art. 97 Kodeksu wykroczeń i art. 45 ust. 1 pkt. 10 Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Mężczyzna odpowie zatem za „samowolne umieszczanie na drodze jakichkolwiek znaków, napisów i symboli”. Kodeks wskazuje, że za takie wykroczenie grozi grzywna do 3 tys. zł lub kara nagany. Ostateczną decyzję w sprawie akcji wieszania tablic pod znakami drogowymi podejmie sąd.

Jeżeli nie złożysz wniosku do poniedziałku, poniesiesz konsekwencje. Finansowo wyjdziesz na tym najgorzejJeżeli nie złożysz wniosku do poniedziałku, poniesiesz konsekwencje. Finansowo wyjdziesz na tym najgorzejCzytaj dalej

Miejsce zdarzenia – Łososina Dolna to gmina wiejska w województwie małopolskim, którą zamieszkuje ok. 11 tys. osób. Obszar przynależy do powiatu nowosądeckiego.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Monstrualna obniżka cen w Rossmannie. Niemal wszystko kupisz prawie za darmo
  4. Świetne wiadomości dla naszych przyszłych emerytur. ZUS ujawnił nowe dane, mamy się z czego cieszyć
  5. Planujesz teraz zakupy? Mogą prosić cię o jedną rzecz, która okaże się wielkim oszustwem
  6. Przywiązali Małysza do kaloryfera, zaczęli bez wytchnienia ciągnąć za nogi. Apoloniusz Tajner przerwał milczenie
  7. Doskonale smakuje i świetnie wygląda. Ciasto bez pieczenia „Góra lodowa” już jest wielkim hitem
Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęOd dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News