Grzywna śmiesznie niska za takie bestialstwo
youtube.com
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Października 2019

Makabryczne testy w niemieckim laboratorium. Grzywna po prostu załamuje

Grzywna za eksperymenty na zwierzętach jest tak samo skandaliczna jak makabryczne odkrycie w niemieckim laboratorium, w którym prowadzono testy na zwierzętach. Po sieci krąży nagranie, na którym widać małpy wijące się i krzyczące z bólu, a także okaleczone, zakrwawione umierające psy i koty. Na laboratorium niedawno została nałożona grzywna w wysokości 300 euro. Aktywiści żądają zamknięcia laboratorium.

Grzywna po prostu załamuje

W Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) niedaleko Hamburga przeprowadzane są testy na tysiącach zwierząt na zlecenie koncernów farmaceutycznych,kosmetycznych i chemicznych. Jak podaje portal Finanse.wp.pl, aktywista organizacji Cruelty Free International oraz Soko Tierschutz, zajmujących się prawami zwierząt zatrudnił się w laboratorium i przeprowadził kilkumiesięczne tajne dochodzenie.

Okazało się, że na zwierzętach prowadzone są testy toksykologiczne. I przebywają tam w okrutnych warunkach. Na filmie widać umierające, pokaleczone psy i koty oraz krzyczące z bólu małpy przywiązane do urządzeń w nienaturalnych pozycjach.

Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekWszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekCzytaj dalej

“The Guardian” podaje, że kontrole w LPT były regularnie prowadzone od 2015 roku, jednak żadna z wizyt nie wykazała tak szokujących nieprawidłowości jak śledztwo aktywisty. Ostatnia niezapowiedziana kontrola odbyła się 8 października, gdzie stwierdzono, że niektóre małpy mają za małe klatki, jednak te zwierzęta akurat nie brały udziału w testach. Natomiast "Süddeutsche Zeitung" podaje, że podczas innej kontroli na LPT została nałożona grzywna w wysokości 300 euro z powodu wprowadzenia do hodowli nowych psów bez zezwolenia.

Żądają zamknięcia laboratorium

Aktywiści organizacji Cruelty Free International apelują do niemieckich władz, aby zamknęli laboratorium oraz wszczęli dochodzenie w sprawie koncernu LPT.

LPT prowadzi laboratorium w Mienenbütte niedaleko Hamburga, gdzie mieści się siedziba firmy. Jest to jedno z największych prywatnych laboratoriów w Niemczech. Na portalu firmy znajdują się zapewnienia, że nie naruszają swoimi działaniami krajowych i europejskich przepisów.

Laboratorium przeprowadza między innymi testy toksykologiczne na zlecenie firm farmaceutycznych w celu pomiaru bezpiecznych ilości leków dla ludzi. Aktywiści, którzy działają na rzecz praw zwierząt już od dawna protestują przeciwko dalszej działalności placówki, następny protest jest planowany na najbliższą sobotę.

Gowin idzie na zwarcie z PiS. Krytykuje pomysł władzy i ogłasza bojkotGowin idzie na zwarcie z PiS. Krytykuje pomysł władzy i ogłasza bojkotCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. W galerii handlowej podszedł do niej starszy pan i poprosił o przysługę. Po wszystkim uciekła do toalety i długo płakała
  6. TVN opublikował ważny apel dla Polaków. Można stracić ogromne pieniądze, nawet ponad 300 tysięcy złotych
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News