żółw-pixabay-em80
Obraz EM80 z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Kwietnia 2020

Wyszła na spacer z żółwiem i dostała grzywnę na niemal 1 tys. zł. Powód może wzbudzić śmiech

Grzywną została ukarana mieszkanka Rzymu, która mimo zakazu opuszczania miejsca zamieszkania bez ważnego powodu wyszła na spacer ze swoim żółwiem. Jednak policja zatrzymała ją z innego powodu. Karabinierzy zwrócili na nią uwagę, bo spacerowała bardzo wolno.

Grzywna za spacer z żółwiem

Włoskie media informują, że zdarzenie miało miejsce na przedmieściach Rzymu, Centocelle. Ukarana grzywną kobieta bardzo powoli spacerowała chodnikiem, a obok niej w jeszcze wolniejszym tempie przemieszczał się żółw.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

TVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieTVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieCzytaj dalej

Sytuacja wzbudziła zainteresowanie dwóch policjantów, którzy patrolowali ulice w związku z zaostrzonymi kontrolami osób wychodzących z domów w trakcie obowiązywania restrykcji. Podobnie jak w Polsce, za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny i zakazu przemieszczenia się grozi grzywna.

Żółw to nie pies. Grzywna wyniosła blisko 1000 zł

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i zażądali wyjaśnień, dlaczego opuściła miejsce zamieszkania. Żandarmi nie uznali konieczności wyprowadzenia żółwia na spacer za wystarczający powód opuszczenia domu.

Nie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaNie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaCzytaj dalej

Według karabinierów obowiązujące przepisy dopuszczają możliwość wyprowadzenia psa, ale nie żółwia. W efekcie kobieta otrzymała grzywnę w wysokości 206 euro, czyli blisko 1000 zł.

Po nałożeniu grzywny funkcjonariusze nakazali właścicielce gada jak najszybszy powrót do domu. Aby nie przedłużać tego wyjścia, wzięła go na ręce - informuje PAP za włoską prasą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy
Z ministerstwa do Pekao. Wiceminister finansów został wiceprezesem bankuZ ministerstwa do Pekao. Wiceminister finansów został wiceprezesem bankuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News