Grzywna w wysokości nawet 5 tys. zł
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 8 Lutego 2020

Tylko w styczniu było prawie 400 kontroli. Grozi grzywna nawet na 5 tysięcy zł

Grzywna o wartości nawet 5 tys. złotych - to może nas czekać w wyniku masowych kontroli, które właśnie trwają. Tylko w styczniu było ich niemal 400. W sumie zaś kontrolerzy odwiedzili już około tysiąca polskich domów.

Grzywna trafiła już do ponad 300 osób, które nie przeszły pozytywnie kontroli. Tych tylko w styczniu przeprowadzono prawie 400, a w sumie było ich już ponad 1000. O czym mowa? O kontrolach straży miejskiej, która od początku sezonu grzewczego bada, w jakim stanie są piece i co się w nich spala.

Kontrole przeprowadzane są w Bydgoszczy, ale podobną akcję prowadzą także chociażby służby w Krakowie. W jednej z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego w listopadzie utworzono specjalną komórkę w ramach straży miejskiej. Ta zajmuje się kontrolą palenisk w polskich domach i mieszkaniach. Jej zadaniem jest stanie na straży przestrzegania obowiązującej w kujawsko-pomorskiem ustawy antysmogowej, która w mocy jest od 1 września 2019 roku.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Grzywna nawet na 5 tys. złotych

SuperExpress przekazuje, że od początku funkcjonowania komórki liczba kontroli wyniosła 1165. Mowa tutaj o kontrolach przeprowadzanych przez samych strażników, jak i tych, które zgłaszane są funkcjonariuszom przez mieszkańców Bydgoszczy. Dotąd ukarali 309 razy za niespełnianie wymogów określonych w ustawie.

Standardową karą za palenie śmieciami jest 500 złotych. Grzywna ta może jednak wzrosnąć 10-krotnie, gdy sprawa zostanie przekazana do sądu. Co jednak, jeśli strażnicy miejscy w lokalu nie znajdą palących się odpadów, a już zwęglone resztki? Nie oznacza to, że kontrola jest zakończona. Jak podaje portal, to dzięki współpracy z Centralnym Laboratorium Pomiarowo – Badawczym.

Pobierana jest próbka z paleniska, a następnie poddawana badaniom. Jeśli te wykażą, że w piecu palono śmieciami, kara 500 zł jest nakładana. Jeśli zaś okaże się, że notorycznie palenisko zasypywane jest śmieciami w celu ich palenia, takiej osobie grozi sąd.

Ogrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domuOgrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  2. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News