Wyprawa na grzyby może zakończyć się tragicznie. Policja radzi jak tego uniknąć
Biznes Info
Autor Radosław Święcki - 21 Września 2020

Ważny apel Policji do grzybiarzy, lepiej go nie lekceważ. Konsekwencje mogą być opłakane

Sezon na grzyby rozpoczęty. Niestety nie zawsze grzybobranie wiąże się z przyjemnym spędzaniem wolnego czasu. Powód? Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy do których się udają i niejednokrotnie przeceniają swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek i większą wyobraźnię i zamieszcza szereg rad, by wyprawa na grzyby nie zakończyła się tragicznie.

Ostrożnie na grzybach

Policja apeluje, by udając się na grzyby nie zapominać o własnym bezpieczeństwie. Mundurowi podkreślają, że doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że wielu amatorów grzybów nie zna zbyt dobrze lasów i niejednokrotnie przecenia swój zmysł orientacji w terenie. By uniknąć sytuacji, które mogą się zakończyć tragedią, policja zamieszcza w komunikacie prasowym zasady bezpieczeństwa w czasie grzybobrania.

- Starajmy nie wybierać się do lasu w pojedynkę. Jeśli jednak zdarzy się, że idziemy sami na grzybobranie, nasi bliscy powinni wiedzieć, gdzie się znajdujemy. Podajmy im też przybliżony czas powrotu - apeluje policja, dodając, że jeśli udajemy się do lasu w towarzystwie nie powinniśmy oddalać się od innych osób, pozostając z nimi w kontakcie wzrokowym.

Jeden z największych polskich banków w tarapatach. GW: mógł pośredniczyć w praniu brudnych pieniędzyJeden z największych polskich banków w tarapatach. GW: mógł pośredniczyć w praniu brudnych pieniędzyCzytaj dalej

Policja radzi również, by kontrolować i zapamiętywać punkty odniesienia, elementy charakterystyczne w danym terenie, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Konieczne jest również posiadanie naładowanego telefonu komórkowego, a także latarki, które mogą okazać się niezbędne, gdy się zgubimy. - Telefon możemy wykorzystać do wezwania pomocy. Pomoże również odczytać naszą lokalizację oraz możemy skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje naszą lokalizację rodzinie, jak również wzywanym służbom ratunkowym - pisze policja.

Skok na naszą kasę. Kolejne banki śrubują opłatySkok na naszą kasę. Kolejne banki śrubują opłatyCzytaj dalej

Sezon na grzyby przypada na przełom lata i jesieni, co oznacza, że dni są coraz krótsze. Policja apeluje zatem by udawać się na grzybobranie możliwie jak najwcześniej, co ma związek również z faktem, iż w nocy temperatura jest na tyle niska, że może być zagrożone nasze życie lub zdrowie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Ponad 900 osób zarażonych w ciągu doby. Specjaliści przedstawili scenariusz na nadchodzące dni
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Nie zabierajmy wartościowych rzeczy

Osobom, które udają się na grzybobranie samochodem policja radzi, by nie oddalać się od nich zbyt daleko i na wszelki wypadek zabezpieczyć pojazd - zamknąć drzwi i okna i najlepiej zostawić auto w widocznym miejscu, tak by nie stanowiło łatwego łupu dla złodziei. Nie należy również zostawiać w samochodzie wartościowych przedmiotów i dokumentów. Wartościowych rzeczy nie warto również zabierać ze sobą do lasu, bo istnieje wtedy ryzyko, że je zgubimy. Najlepiej pozostawić więc te przedmioty w domu.

Rodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcjeRodzice prześlą Ci pieniądze, a Ty możesz zapłacić podatek. Grożą ci też sankcjeCzytaj dalej

Policja apeluje, by nie zwlekać z zawiadomieniem jej, gdy zabłądzimy w lesie, bądź podejrzewamy, że ktoś z naszych bliskich ma problemy z wydostaniem się z lasu. Kiedy jednak uda się odnaleźć drogę do domu, wówczas również niezwłocznie zaalarmujmy o tym mundurowych, gdyż w ten sposób oszczędzimy czas i zaangażowanie osób biorących udział w poszukiwaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
  2. Salmonella w jajkach, pod żadnym pozorem ich nie jedz. GIS właśnie opublikował, których
  3. Najczęściej oszczędzamy na dwóch kategoriach produktów. Można liczyć na wiele rabatów
  4. Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?
  5. Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
Polacy zadłużają się na potęgę. Liczba dłużników rośnie lawinowoPolacy zadłużają się na potęgę. Liczba dłużników rośnie lawinowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News