Grzyby w 4 województwach
Pixabay/Ksuh
Autor Maria Glinka - 8 Czerwca 2020

W lasach pojawiają się już grzyby. Na grzybobranie można już się wybrać w 4 województwach

Sezon na grzyby zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się, że w niektórych lasach pojawiły się już pierwsze okazy. Gdzie znajdziemy ich najwięcej?

Grzyby w 4 województwach

Mimo że jest dopiero początek czerwca to pierwsze grzyby pojawiły się już w 4 województwach. Najwięcej grzybów można spotkać na Dolnym Śląsku, zwłaszcza w okolicach Jeleniej Góry. Na liczne zbiory mogą liczyć także grzybiarze z województwa łódzkiego, śląskiego i małopolskiego.

Czytelnicy Onetu wyjawili, że grzybów w lasach jest już całkiem sporo. Jednak entuzjaści grzybobrania podkreślają, że nawet przy dużych ilościach zbiory wymagają odpowiedniej wiedzy, ponieważ łatwo pomylić okazy jadalne z grzybami trującymi.

Grzyb

Czym się różnią grzyby jadalne od trujących?

Aby uniknąć wątpliwości, czy dany grzyb jest zdatny do spożycia, należy zbierać jedynie te, które mają pod spodem charakterystyczną gąbkę. Gatunki, pod kapeluszem których znajduje się blaszka to okazy najbardziej trujące. Należy do nich m.in. śmiertelnie niebezpieczny muchomor sromotnikowy, który jest często mylony z kanią czy pieczarką.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Boże Ciało zostanie przełożone? Wydano specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem

Dla początkujących grzybiarzy przydatny może okazać się atlas grzybów. Z całą pewnością zmniejszy ryzyko napotkania gatunku trującego.

Masz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiMasz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze doniesienia. COVID-19 chorobą sezonową?
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuPKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News