Grzyby trujące na straganach.
Biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 4 Października 2020

Policja pilnie ostrzega Polaków. Już 4 osoby zmarły z powodu grzybów

Grzyby uwielbia zbierać większość Polaków, jednakże istnieje część osób, która woli kupić sobie je na targu. W sezonie grzybów na rynku jest cała masa i mimo wysokich cen, znajdują się chętni na ich zakup. Policja apeluje, aby robić to ostrożnie. Już kilka osób zmarło przez grzyby kupione na targowisku.

Grzyby przyczyną śmierci

Grzyby także mogą spowodować śmierć. Od najmłodszych lat rodzice oraz dziadkowie tłumaczą dzieciom, że należy zbierać tylko te grzyby, które znamy. Co więcej, pokazują, które grzyby są trujące. Niestety, nie każdy jest w stanie to zapamiętać czego efektem może być nawet tragedia.

Policja przestrzega przed grzybami sprzedawanymi na targowiskach. "Cztery osoby zmarły po zjedzeniu muchomorów", napisał na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji. Mężczyzna podkreśla, że "wszystkie te osoby mieszkały na tym samym osiedlu we Wrześni. Grzyby były kupione na targowisku i bezpośrednio od sprzedawcy chodzącego po domach".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Grzyby mogą prowadzić do tragedii

Grzyby, które były sprzedawane na targowisku zbierał jeden mężczyzna. Jak zeznał policji, grzyby przekazywał siostrom, a one miały je przekazać dalej. Sprawa została przekazana do prokuratury, a policja ostrzega przed zbieraniem nieznanych grzybów. Co więcej, sprawa stała się przyczyną do poinformowania Polaków o tym, dlaczego mogą pomylić grzyby trujące z jadalnymi.

Przy okazji także Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że co roku przez zatrucie grzybami umiera ok. 100 osób. Statystyki się poprawiły, ponieważ na początku lat 90. liczba ta mogła sięgać nawet 500. Grzybobranie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale należy pamiętać także o tym, aby robić to rozsądnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Wrocław: Poszli na zwykły spacer i zobaczyli w Odrze wielkiego, egzotycznego stwora. Trwają już poszukiwania zwierzęcia
  4. Ekspert nie ma wątpliwości. Zaleca ponowny mini-lockdown
  5. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu. Od kwoty nowej opłaty zrobi Ci się słabo
  6. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News