GROM w akcji. Niestety też korupcyjnej
By (Department of Defense photo) - gallery source image source, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5997669
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Grudnia 2019

Zastępca dowódcy GROM zatrzymany przez żandarmerię. Chodzi o podejrzenie korupcji

GROM skorumpowany? Prokuratura poinformowała o zatrzymaniu zastępcy dowódcy jednostki GROM oraz dwóch przedsiębiorców. Chodzi o przestępstwa korupcyjne. Zatrzymań dokonała Żandarmeria Wojskowa.

GROM - zastępca dowódcy zatrzymany

O sprawie jako pierwszy poinformował portal tvp.info. Zatrzymanie zostało potwierdzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i Żandarmerię Wojskową, a także Prokuraturę Krajową. Zatrzymani to zastępca dowódcy jednostki wojskowej GROM 2305 płk Andrzej R. i dwóch przedsiębiorców - prezes i zastępca prezesa spółki zajmującej się m.in. dostawami uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Zatrzymania mają związek z przestępstwami korupcyjnymi. Prokuratura Krajowa twierdzi, że przestępstwa polegały "na wręczeniu korzyści majątkowych oficerowi w związku z pełnioną przez niego funkcją obejmującą nadzór nad realizacją zakupów na rzecz jednostki w której pełni służbę" - informuje tvp.info.

Poranek w kajdankach

Rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej ppłk Artur Karpienko zaznaczył, że działania żandarmów, które były prowadzone w bardzo wczesnych godzinach porannych, odbywały się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

“Mogę potwierdzić, że w toku śledztwa dotyczącego podejrzenia korupcji prowadzonego przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie wspólnie z Żandarmerią Wojskową, dzisiaj na polecenie prokuratora, Żandarmeria Wojskowa zatrzymała zastępcę dowódcy jednostki wojskowej w Warszawie oraz dwóch przedsiębiorców” - powiedział cytowany przez tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Rzecznik poinformował też, że trwają przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych oraz siedzib podmiotów gospodarczych mających związek ze sprawą. “Po zakończeniu czynności przeszukania wyżej wymienione osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Wydziału ds. Wojskowych, gdzie prokurator przedstawi im zarzuty korupcyjne” - mówił Łapczyński. Zastrzegł, że bardziej szczegółowe informacje dotyczące zarzutów i ustaleń śledztwa będzie mógł przekazać po zakończeniu czynności z zatrzymanymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News