Obostrzenia na granicach. Polacy muszą być przygotowani.
pixabay, RainerPrang
Autor Kamila Jeziorska - 4 Października 2020

Na granicach znów wprowadzono obostrzenia. Jadąc do tych krajów przygotuj się na poważne utrudnienia

Na granicach należy przygotować się na dodatkowe obostrzenia. Jak się okazuje, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych woli dmuchać na zimne i już wprowadza nowe regulacje dotyczące wjazdów i wyjazdów do poszczególnych państw. Nowe obostrzenia na granicach obowiązują od soboty od godz. 5:00 czasu polskiego. Czego muszą spodziewać się podróżujący za granicę?

Na granicach nowe obostrzenia

Polacy podróżujący za granicę muszą przygotować się na nowe obostrzenia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim komunikacie wyraziło zaniepokojenie ilością zakażeń COVID-19 i siłą epidemii, dlatego przygotowało nowe wytyczne w związku z obostrzeniami na granicach. Nowe obostrzenia na granicach obowiązują od soboty, 2 października br. od godz. 5:00 czasu Polskiego. Podróżujący za granicę muszą je znać, bo w przeciwnym razie czeka na nich niemiła niespodzianka.

Rząd zmienia strategię. Rozważa rozszerzenie zakazu na cały krajRząd zmienia strategię. Rozważa rozszerzenie zakazu na cały krajCzytaj dalej

Ci, którzy wybierają się do Wielkiej Brytanii muszą pamiętać o tym, że zostaną poddani obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie. Co więcej, dotyczy to pasażerów wszystkich środków transportu, m.in.: samolotów czy promów.

Z takiej samoizolacji zwolnieni będą kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej, mający zapewnioną pracę i zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, którzy przyjeżdżają wykonywać obowiązki służbowe - także te niezwiązane z koronawirusem. Brytyjczycy także nie żartując z obostrzeń na granicy i przestrzegają, że odmowa podania adresu będzie skutkowała z niewpuszczeniem do kraju. Gdzie jeszcze powinniśmy spodziewać się nowych obostrzeń?

Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litościOdbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytura jak najszybciej. Niepokojące dane pokazują co może nas czekać
2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość. Wszyscy powinniśmy o nim pamiętać


3. Świetne wieści od ekspertów PKO BP. Polacy mają powody do radości

Granice znów z nowymi obostrzeniami

Polacy podróżujący do Grecji nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny, ale będą zmuszeni pokazać negatywny test na COVID-19. W tym przypadku to brak takiego testu lub jego pozytywny wynik będzie skutkował pozostaniem na granicy.

Nikoletta Nikolopoulou, dyrektor Greckiej Narodowej Organizacji poinformowała, że Grecja zamyka wszystkie granice dla ruchu lądowego z wyjątkiem tej z Bułgarią. Jak podaje portal money.pl, polski MSZ próbował odroczyć obowiązek wykonywania testów przez Polaków, jednakże w tym aspekcie Grecja pozostaje nieugięta.

Na ten moment Polacy chcący zwiedzić urokliwą Słowację, będą musieli odłożyć swoje plany w czasie, ponieważ tamtejsza sytuacja zmusiła władze do wprowadzenia ruchu tranzytowego. Czas, który został wyznaczony to 8 godzin na przejazd przez Słowację. Na podobne sytuacje muszą przygotować się przekraczający granicę z Niemcami czy Austrią. Na Węgrzech ruch tranzytowy odbywa się specjalnymi korytarzami. Jednakże to jeszcze nie koniec informacji dla polskich turystów podróżujących za granicę.

GIS bije na alarm, wyniki kontroli porażają. W uwielbianym obiadowym produkcie pleśń i szkłoGIS bije na alarm, wyniki kontroli porażają. W uwielbianym obiadowym produkcie pleśń i szkłoCzytaj dalej

Polacy podróżujący za granicę muszą mieć się na baczności

Z kolei Chorwacja i Czechy nie wprowadziły żadnych obostrzeń, a ruch na granicy odbywa się bez zmian. Unia Europejska także zaapelowała do państw członkowskich o to, aby nie wprowadzały obowiązkowej kwarantanny po pojawieniu się na granicy, a zaczęły wykonywać testy na obecność koronawirusa na większą skalę. Niestety, ale w wielu krajach pogarsza się sytuacja w związku z pandemią koronwirusa. Eksperci spekulują o drugiej fali pandemii, jednakże na ten moment nie ma mowy o wielkim lockdownie. Państwa starają się działać w sposób punktowy.

Policja ma już bat na bezczelnych kierowców. Nowoczesna metoda przynosi efektyPolicja ma już bat na bezczelnych kierowców. Nowoczesna metoda przynosi efektyCzytaj dalej

Polskie MSZ poinformowało, że na liście zakazów lotu znajdują się państwa: Argentyna, Bahamy, Bahrajn, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Ekwador, Indie, Irak, Izrael, Kuwejt, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, Trynidad i Tobago, USA. Z listy usunięte zostały Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Katar.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Statystyki dot. śmierci Polaków są niewiarygodne. GUS rozwiewa wątpliwości, oficjalny komunikat
  2. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w związku z koronawirusem. Wyciekły pierwsze szczegóły
  3. Rząd dał ci dofinansowanie? Teraz zabierze podatek
  4. Robert Lewandowski wycofuje się z kontrowersyjnej inwestycji. Szemrany wspólnik nie pomagał
  5. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu. Od kwoty nowej opłaty zrobi Ci się słabo
  6. Koszmarny wypadek. Motocyklista nie miał dosłownie żadnych szans w zderzeniu z samochodem - Wideo
Jacek Sasin znów na kwarantannie. Już po raz czwartyJacek Sasin znów na kwarantannie. Już po raz czwartyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News