Banki coraz mniej zasobne w obce waluty
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 29 Marca 2020

Gotówki możesz w ogóle nie wypłacić. Ogromny problem z walutami

Gotówka i jej dostępność w obcych walutach może być sporym problemem. Wiele banków odnotowuje niedobór obcych walut. Tak między innymi wygląda sytuacja w przypadku takich walut jak dolar. Idąc do banku po wypłatę możemy zostać odesłani z pustym kwitkiem, bo walut w oddziałach nie ma w wystarczającej ilości, a to wszystko z powodu ograniczenia ruchu lotniczego. 

Gotówka w obcej walucie coraz mniej dostepna

Możemy próbować podjąć gotówkę w walucie obcej w banku, ale nie ma gwarancji, że oddział będzie w jej posiadaniu. - Nie odmawiamy klientom wypłat w walutach. W niektórych placówkach mogą występować utrudnienia w realizacji wypłat w walutach obcych (obecnie mowa tylko o USD). Wynika to z problemów logistycznych, z jakimi borykają się banki. Z powodu ograniczeń ruchu lotniczego i w transporcie międzynarodowym zaopatrzenie w gotówkę w walutach jest w wielu bankach opóźnione. W przypadku utrudnień realizujemy te wypłaty w późniejszym terminie – tłumaczy Kinga Wojciechowska-Rulka z mBanku.

ING Bank Śląski zapewnia, że banki - wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim - działają, aby zasilić kasy oddziałów dodatkową gotówką w walutach zagranicznych.

Niemniej jednak ze względu na problemy z wypłatami ING Bank Śląski wprowadził pewne ograniczenia: wypłaty do 2 tys. dolarów czy euro realizuje w oddziałach bez wcześniejszego zgłaszania, a wypłaty wyższe oraz każdą kwotę w funtach brytyjskich trzeba awizować pięć dni wcześniej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

- Klientów zachęcamy również do ograniczenia wizyt w oddziałach i korzystania z bankowości internetowej, mobilnej oraz płatności bezgotówkowych. Zależy nam na optymalizowaniu obsługi kasowej w poszczególnych placówkach w okresie epidemii – mówi Michał Tkaczuk, ekspert z PKO BP.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News