Prezes NBP o ilościach gotówki w Polsce
biznesinfo
Autor Kasper Starużyk - 18 Marca 2020

Prezes NBP mówi o ilościach gotówki, jakie są na polskim rynku. Ważne wieści dla Polaków

"Mamy nieprzebrane ilości gotówki" - mówi prezes Glapiński. Przy okazji zapewnia, że nie należy się obawiać braku dostępu do gotówki.

Adam Glapiński mówi podczas trwającej właśnie konferencji KPRM, że dostęp do gotówki nie jest w ogóle zagrożony i Polacy nie mają się czym martwić. Jak zauważył, po kilku dniach lekkiej paniki, teraz społeczeństwo już się uspokoiło, co jest właściwią decyzją, ponieważ pieniędzy w bankomatach nie zabraknie.

Ewentualne problemy z gotówką

Prezes NBP informuje, że braki w bankomatach mogą występować jedynie z powodów logistycznych, które wynikają z niedostarczenia w odpowiednim czasie kolejnych zapasów gotówki, co wcale nie oznacza, że tej gotówki nie ma. Problemy wskazane przez Glapińskiego nie powinny "straszyć" Polaków brakiem gotówki.

Zmniejszenie stóp procentowych

"Potanieliśmy pieniądz" powiedział bardzo kolokwialnie prezes Glapiński, co oznacza obniżkę stóp procentowych. Obniżka wpłynie znacznie na wysokość rat kredytów zaciągniętych przez Polaków.

Planujemy kontynuację tematu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News