Lepiej przygotuj gotówkę. Wiele banków szykuje przerwy techniczne
Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 13 Listopada 2020

W ten weekend będzie wyjątkowo trudno dostać się do pieniędzy. Wielu Polaków musi przygotować zapasy gotówki

Ten weekend może wielu z nas zaskoczyć. Jeśli planujesz zakupy, lepiej przygotuj gotówkę, ponieważ wiele banków planuje przerwy techniczne, podczas których wiele usług bankowych nie będzie dostępnych.

Przerwy techniczne w bankach

W ten weekend lepiej mieć zapas gotówki, ponieważ w aż 9 bankach zaplanowane są przerwy techniczne. Klienci Volkswagen Banku, Santander Consumer Banku, ING Banku Śląskim, Banku Millenium i wielu innych mogą mieć też problem z dostępem do usług e-bankowości.

Volkswagen Bank

W ten weekend systemy bankowe Volkswagen Banku nie będą działać aż dwa dni. Utrudnień należy spodziewać się w sobotę (14.11) w godzinach 16:00-19:00 oraz w niedzielę (15.11) między 14:30 a 19:00.

Pilny komunikat od ING. Potężne ograniczenia uderzą w wielu klientówPilny komunikat od ING. Potężne ograniczenia uderzą w wielu klientówCzytaj dalej

Nie działa ING Bank Śląski

W ING Banku Śląskim podobnie jak w Volkswagen Banku w weekend klienci będą mieli problem z dostępem do wielu usług.

ING Bank Śląski wystosował na swojej stronie komunikat do klientów, w którym informuje o przerwach serwisowych.

W nocy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 listopada) w godzinach między 0:00 a 5:30 ING Bank Śląski planuje prace serwisowe, w związku z którymi między północą a 01:00 mogą nie działać transakcje kartą płatniczą, dlatego warto mieć pod ręką zapas gotówki. Karty nie użyjemy w terminalach płatniczych, podczas zakupów w internecie, płatności 3DSecure oraz w bankomatach i wpłatomatach.

Od 00:00 do 05:00 klienci banku mogą napotkać także problemy z dostępem do niektórych funkcji kart w Moim ING oraz w ING Business, takich jak: aktywacja karty, zmiana PIN, zmiana limitów transakcyjnych, ubezpieczenie do karty, zastrzeżenie karty, zamówienie karty, przypisanie do telefonu karty MasterCard w aplikacji Moje ING mobile, dodawanie karty do portfeli w zewnętrznych aplikacjach (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), czy wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowej.

Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 5 tys. zł, pieniędzy nie zabraknieRzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 5 tys. zł, pieniędzy nie zabraknieCzytaj dalej

ING Bank Śląski informuje, że klienci mogą mieć także problemy z aktywacją karty i zmianą PIN-u za pośrednictwem bankomatów. W tym czasie nie będzie też możliwe złożenie wniosku kredytowego, czy założenie konta.

Bank informuje, że w tym czasie możliwe będą płatności BLIKIEM, a także wypłaty z bankomatów ING, czy Planet Cash.

To jednak nie wszystko, na co muszą przygotować się klienci ING. W nocy z niedzieli na poniedziałek od godz. 01:00 do 02:00 niemożliwe może być dokonywanie wypłat i wpłat w bankomatach PlanetCash i ING.

Premier wyraził się jasno. Wiemy już, kto na pewno pierwszy dostanie szczepionkęPremier wyraził się jasno. Wiemy już, kto na pewno pierwszy dostanie szczepionkęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
2. Mariusz Czajka twierdzi, że był oszukany przez Marylę Rodowicz. Dziś przez pandemię nie ma za co żyć, pomoże mu inna artystka
3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Utrudnienia w Banku Millenium

Prace serwisowe nie ominą także klientów Banku Millenium. W sobotę (14.11) w godzinach 00:00-02:40 nie będzie działała strona Millenet i aplikacja mobilna, a także płatności BLIK-iem, internetowe płatności kartą, a także infolinia TeleMillenium.

Przerwa techniczna w Idea Banku

W Idea Banku także szykują się prace techniczne. W nocy z piątku na sobotę w godzinach 22:00-06:00 klienci nie skorzystają z usług e-bankowości: aplikacji banku i bankowości internetowej Idea Cloud.

Utrudnienia w Banku Pekao

Prace techniczne w Pekao rozpoczną się z początkiem przyszłego tygodnia. W poniedziałkową noc (16.11) w godzinach 02:00-05:30 klienci mogą napotkać problemy podczas korzystania z niektórych kart, czy z aplikacji mobilnej PeoPay.

Już za 3 dni w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani ruszJuż za 3 dni w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani ruszCzytaj dalej

Nest Bank

Przerwa techniczna nie ominie też klientów Nest Banku. Między 00:30 a 06:00 w sobotę (14.11) niedostępne będą usługi bankowości elektronicznej i PSD2 API Nest Banku.

Utrudnienia w Santander Consumer Banku

W Santander Consumer Banku niedostępne będą usługi bankowości elektronicznej. W nocy z soboty na niedzielę (14.11 na 15.11) w godzinach 23:00-06:00 nie zalogujesz się na swoje konto. Ponadto w niedzielę między 01.00 a 06.00 klienci mogą mieć trudności z realizacją płatności za pomocą kart kredytowych podczas zakupów w internecie.

Toyota Bank

Przerwę szykuje także Toyota Bank. Prace techniczne rozpoczną się we wtorek (17.11) o godz. 06:00 i potrwają do 07:00. W tym czasie klienci mogą napotkać trudności w autoryzacji płatności kartami banku.

Utrudnienia w Banku BPS

Dziś (13.11) Bank BPS planuje przerwę techniczną, która rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do 02:00 w sobotę (14.11). W tym czasie klienci nie będą mogli logować się w systemie e-bankowości, ani z niego korzystać.

Kaufland dokonuje ważnej zmiany w swoich sklepach. Klienci będą mocno zaskoczeniKaufland dokonuje ważnej zmiany w swoich sklepach. Klienci będą mocno zaskoczeniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów
  2. Ekspert wyjawił prawdę o testach na koronawirusa. W Polsce jest z nimi poważny problem
  3. Średnia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogami
  4. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Sensacja w polskiej kadrze skoczków. W naszej drużynie wyrasta nowy lider, pokonał Stocha i Kubackiego
  7. Błyskawiczny sernik Oreo bez pieczenia. Zrobisz go w 15 minut, fani ciasteczek oszaleją ze słodkiego szczęścia
Burza po słowach wiceministra finansów. Przekonuje, że przez obostrzenia Polacy mają więcej pieniędzyBurza po słowach wiceministra finansów. Przekonuje, że przez obostrzenia Polacy mają więcej pieniędzyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News