Gotówka również przechodzi kwaranntannę
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 24.06.2018. n/z Polskie banknoty.
Autor Radosław Święcki - 13 Marca 2020

Gotówka ogromnym zagrożeniem podczas pandemii. NBP chce wyeliminować niebezpieczeństwo

Gotówka, która trafia do Narodowego Banku Polskiego od banków jest odkażana w wysokiej temperaturze – informuje portal Forsal.pl.

Gotówka, podobnie jak ludzie, może być poddawana kwarantannie. Szczegóły polityki Narodowego Banku Polski w obliczu rozwijającego się w naszym kraju koronawirusa ujawnia w rozmowie z Forsal.pl osoba związana z Bankiem Centralnym.

Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie naradyPolska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie naradyCzytaj dalej

Gotówka przechodzi kwarantannę

Z jej relacji wynika, że każda gotówka, która trafia do banku centralnego, najpierw przechodzi dwutygodniową kwarantannę. W tym czasie jest odkażana w temperaturze co najmniej 150 stopni Celsjusza. Dzięki temu do banków wracają "czyste" pieniądze.

Portal zwraca uwagę, że tego typu działania dotyczące gotówki to reakcja NBP na ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia, która niedawno zwracała uwagę, że wirus SARS-CoV-2 może się przenosić za pośrednictwem banknotów oraz bilonu. Stąd apel Komisji Nadzoru Finansowego do polskich konsumentów, aby w miarę możliwości korzystali z płatności bezgotówkowych zamiast operowac gotówką.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Forsal.pl przypomina, że nie tylko Narodowy Bank Polski wdrożył mechanizmy odkażania gotówki. Na podobny krok zdecydowały się m.in. banki komercyjne w Chinach, a także węgierski odpowiednik NBP.

Przypomnijmy, że liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce stale rośnie. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 kolejnych potwierdzonych przypadkach wirusa. W sumie chorują 64 osoby (stan na 13 marca na godz.15.30).

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

W czwartek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym kraju. To 57-letnia pacjentka leczona w poznańskim szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Polki niechętnie chodzą do ginekologa. Częstą przyczyną jest zachowanie samego lekarza
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News