gotówka
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.28.2019. n/z Plik polskich pieniedzy w portfelu.
Autor Komunikaty prasowe - 12 Lutego 2020

Nie wypłacisz już gotówki jak kiedyś? Starsze osoby mogą mieć problem

Gotówka powoli odchodzi w przeszłość. Powstaje coraz więcej oddziałów bankowych, w których nie wypłacimy gotówki w okienku.

Gotówkowa odchodzi do lamusa

Gotówka z rokiem na rok wypierana jest przez płatności bezgotówkowe. Polacy coraz częściej korzystają z kart płatniczych czy smartfonów, aby uiścić opłatę. Odwiedzanie oddziałów przechodzi do historii.

– Rynek finansowy dostosowuje się do oczekiwań Polaków, widać to w rosnącej liczbie punktów akceptujących płatności bezgotówkowe. Według danych Fundacji Polska Bezgotówkowa na 1 tys. mieszkańców przypadają 23 terminale, niedawno było ich 16 – podaje Konrad Białek, dyrektor departamentu wsparcia sprzedaży w Alior Banku w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Jak informuje portal, właśnie z tego powodu niektóre z banków zdecydowały się na tworzenie coraz większej liczby oddziałów, w których już nie wypłaci się gotówki w okienku kasowym.

Eksperci wyjaśniają, że przekształcenie oddziałów gotówkowych w bezgotówkowe poprawia jakość obsługi i jej szybkość. – Głównym celem jest jednak bezpieczne przeniesienie transakcji z kanałów tradycyjnych do cyfrowej bankowości – podkreśla Konrad Białek.

Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinySpiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinyCzytaj dalej

Banki dla seniorów

Nie ulega wątpliwości, że cyfrowa bankowość rośnie w siłę, jednak tradycyjne placówki bankowe nie powinny zniknąć. Istnieje bowiem spora grupa osób, która odrzuca cyfrowe rozwiązania na rzecz tradycyjnych. Spora część seniorów wciąż załatwia sprawy w obsłudze kasowej. Badania Alior Banku pokazują, że 40 proc. seniorów udaje się do placówki bankowej 5 razy w ciągu roku. Dlatego też z okienek kasowych nie rezygnują takie banki jak PKO BP i Pekao SA.

Jeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejJeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News