Kiedy górnicy będą mogli wrócić do pracy?
wikimedia/Silar
Autor Radosław Święcki - 1 Lipca 2020

Sasin poinformował kiedy górnicy wrócą do pracy. To kwestia paru dni

W tych dniach będzie się kończył okres wstrzymania wydobycia w śląskich kopalniach - powiedział w radiowej Trójce wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, co oznacza, że górnicy niebawem będą mogli wrócić do pracy. Według wicepremiera można mówić o wygaszeniu ogniska koronawirusa w kopalniach.

Kiedy górnicy wrócą do pracy?

Przypomnijmy, że 8 czerwca wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin ogłosił decyzję o wstrzymaniu do końca miesiąca prac w 12 kopalniach. Decyzja ta miała oczywiście związek ze znaczącą liczbą zakażeń koronawirusem wśród górników i ich rodzin. Wydobycie wstrzymano w kopalniach, w których załogi nie zostały jeszcze w pełni przebadane na obecność wirusa. Czerwiec minął. Czy oznacza to, że górnicy będą mogli wrócić do pracy? Wicepremier Sasin pytany był o tę kwestię w "Salonie Politycznym Trójki".

- W tych dniach będzie się kończył okres wstrzymania czy ograniczenia wydobycia w śląskich kopalniach - odpowiedział minister aktywów państwowych.

Dopytywany przez Beatę Michniewicz, czy wszystkie kopalnie będą mogły ruszyć pełną parą, Sasin odpowiedział twierdząco.

Już nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeJuż nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

- Wszyscy ci, którzy próbowali przekonywać, że ograniczenie wydobycia ze względów epidemiologicznych jest chytrym planem rządu w likwidacji kopalń gadali kompletne bzdury - powiedział - cytowany przez Polską Agencję Prasową - wicepremier.

Szef ministerstwa aktywów państwowych podkreślił w radiowej Trójce również, że wygaszenie ognisk epidemii w kopalniach było "absolutnym priorytetem".

- W tej chwili ta ilość zarażeń w kopalniach jest dużo niższa niż wcześniej. Możemy powiedzieć, że te ogniska zostały wygaszone - stwierdził Sasin.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Wspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieWspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News