Google Maps
Obraz William Iven z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 22 Października 2020

Nowa funkcja Google Maps. Bardzo przyda się wszystkim, którzy robią zakupy

Google Maps rusza z nową, innowacyjną funkcją. Użytkownicy będą mogli sprawdzić jak wyglądają kolejki w ulubionych sklepach oraz jak bardzo zatłoczone są restauracje.

Google Maps uruchamia nową funkcję. Klienci będą mogli sprawdzić jak kształtują się kolejki i zatłoczenie w sklepach, restauracjach, czy aptekach. Dzięki temu łatwiej będzie zachować dystans społeczny oraz uniknąć dużych skupisk ludzi, które w obecnej sytuacji mogą stanowić zagrożenie.

Google Maps z nową funkcją

Jak wskazuje amerykańska korporacja, nowa funkcjonalność ma ułatwić codzienne życie w czasach pandemii. Zachowywanie dystansu społecznego oraz unikanie dużych skupisk ludzi jest opcją, która w znaczny sposób przyczynia się do ograniczania rozprzestrzeniania koronawirusa. Teraz, dzięki Google Maps będzie to znacznie łatwiejsze.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 odnotowywany jest nie tylko w Polsce, lecz dotyczy on całego świata. Kolejne państwa i terytoria decydują się na wprowadzenie częściowego lockdownu na swoim terenie. Zaostrzane są także obostrzenia dotyczące życia społecznego.

Państwa na całym świecie wprowadzają limit osób w sklepach czy restauracjach. Jak dowiadujemy się z serwisu Bankier.pl, Google Maps odnotowało, że w trakcie pierwszego lockdownu wzrosło zainteresowanie funkcją pokazującą natężenie ruchu w sklepach. Jak czytamy w portalu, zainteresowanie wzrosło nawet o 50 proc. w stosunku do dotychczasowego wykorzystania. W związku z tym Google postanawia rozwijać tę funkcjonalność.

Sprawdzanie zatłoczenia przez aplikację Google Maps pozwala na zorientowanie się kiedy i w jakich godzinach, jest największy ruch w sklepach, aptekach czy na stacjach benzynowych. To jednak nie wszystko, na początku pandemii COVID-19 Google w aplikacji Maps umożliwił klientom sprawdzenie jak długi jest czas oczekiwania w kolejce do sklepów. Teraz gigant idzie o krok dalej.

Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyEmerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłatyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Nowym udogodnieniem dla użytkowników Google Maps będzie możliwość sprawdzenia jakie ograniczenia obowiązują w wybranym sklepie czy na stacji. Obiekty handlowe będą zawierały krótki opis, który wskaże ile osób maksymalnie może przebywać w danym miejscu, a także ukazana zostanie ocena, czy w danym sklepie łatwo o utrzymanie dystansu między ludźmi.

Kolejną nowością będzie wyznaczanie trasy. W przypadku wyboru opcji nawigacji, aplikacja powie nam nie tylko kiedy dotrzemy do wybranego przez nas miejsca, ale również jak długo trzeba będzie oczekiwać na wejście do środka.

Jak wskazuje Google, nowe funkcjonalności zostaną udostępnione już niedługo użytkownikom na całym świecie, bez względu czy z googlowskiej aplikacji korzystają na telefonach z Androidem czy iOS.

Google Maps to internetowy serwis, który umożliwia użytkownikom odnajdywanie obiektów, przeglądanie map, także zdjęć lotniczych. Dzięki funkcji Street View użytkownicy mogą "przespacerować się" po miastach za pomocą swoich telefonów i komputerów.

Mapy wskazują na zatłoczenie ulic, dzięki czemu można unikać korków. Aplikacja pozwoli zaplanować podróż zarówno samochodem, ale też transportem publicznym, rowerem czy pieszo.

Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Inwestowanie w złoto jeszcze nigdy nie było aż tak opłacalne. W dodatku może zwolnić cię z płacenia podatkuInwestowanie w złoto jeszcze nigdy nie było aż tak opłacalne. W dodatku może zwolnić cię z płacenia podatkuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News