google
Pexels
Autor Komunikaty prasowe - 30 Grudnia 2019

Google będzie uczył się polskiego. Ma wzrosnąć jakość tłumaczeń

Google wprowadził nową wersję aplikacji "Tłumacz" - informuje Bankier.pl. Dzięki technicznej aktualizacji jakość tłumaczeń z języka polskiego może wzrosnąć aż o 20%.

Google dopracował algorytmy tłumaczące na język polski

Google wprowadził nową wersję "Tłumacza", rozszerzoną o 10 języków (m.in. arabski czy bengalski). Program obecnie obsługuje ich już 69. Jak informuje bankier.pl, dzięki aktualizacji jakość tłumaczeń powinna wzrosnąć średnio o 12%, a tłumaczenia treści z języka polskiego mają polepszyć się aż o 20%. Wśród poprawionych elementów wyróżniono m.in. strukturę zdań, dobór słów i gramatykę, co w przypadku niezwykle różnorodnego języka polskiego może mieć fundamentalne znaczenie podczas użytkowania translatora. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, wystarczy ściągnąć nową wersję aplikacji.

Polacy chcą zyskać, ale tylko tracą. Lepiej nie trzymać pieniędzy w bankachPolacy chcą zyskać, ale tylko tracą. Lepiej nie trzymać pieniędzy w bankachCzytaj dalej

Tłumaczenie rozmowy na żywo? Proszę bardzo

Google opracował także nowy system, umożliwiający tłumaczenie rozmów na żywo. Jak informuje portal rp.pl - jest to tryb tłumacza dla Asystenta Google, dostępnego na urządzenia mobilne. Dzięki temu rozwiązaniu, aplikacja posiada zdolność jednoczesnego rozpoznawania i mówienia w dwóch językach. Asystent "zna" ponad 30 języków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News