Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 11 Kwietnia 2020

Ostatni dzwonek na wielkanocne zakupy. Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę

Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę są krótsze niż w okresie przedświątecznym. Podpowiadamy, gdzie i do której można zrobić ostatnie wielkanocne zakupy.

Godziny otwarcia w Wielką Sobotę

Godziny otwarcia wielu sklepów zostały wydłużone tuż przed Wielkanocą – Biedronka i Lidl oferowała zakupy nawet przez całą dobę. Z kolei w Wielką Sobotę trzeba przygotować się na zmiany w pracach poszczególnych placówek.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni, do których należy Wielka Sobota – wszystkie sklepy mogą być otwarte maksymalnie do 14:00. Dłużej czynne są jedynie sklepy, w których sam właściciel będzie obsługiwał klientów – przypomina tvn24bis.pl.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

Gdzie zrobić wielkanocne zakupy?

W sobotę Biedronka będzie otwarta do 14:00. Sieć poinformowała, że z uwagi na duże natężenie przed świętami i utrudnienia w dokonywaniu zakupów w związku z pandemią, płatności przy kasie będą przyjmowane do 13:55.

Z kolei w Lidlu zakupy można zrobić do 13:30, a w Dino do 13:30.

Do 13:00 czynne będą sklepy sieci Netto i Auchan. Również większość sklepów Carrefour będzie otwarta do 13:00 w Wielką Sobotę.

MZ wysłało do szpitali specjalne zalecenia ws. zakażonych. Od teraz będą 3 strefy, ważne i pilne zmianyMZ wysłało do szpitali specjalne zalecenia ws. zakażonych. Od teraz będą 3 strefy, ważne i pilne zmianyCzytaj dalej

Biuro prasowe sieci Żabka oznajmiło, że większość placówek będzie pracowała w godzinach 6-22.

„Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy” – czytamy w komunikacie.

Informację na temat godzin otwarcia można znaleźć w konkretnych oddziałach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Obostrzenia w sklepach

Udając się do sklepu warto pamiętać o restrykcjach, które zostały w ostatnim czasie wprowadzone przez rząd. Z uwagi na zwiększone ryzyko zakażenia w miejscach publicznych, w sklepie mogą przebywać co najwyżej trzy osoby w przeliczeniu na jedną kasę.

Między 10:00 a 12:00 zakupów mogą dokonywać jedynie osoby po 65 roku życia. Dotyczy to zarówno sklepów spożywczych, jak i drogerii i aptek.

Stojąc w kolejce do wejścia należy zastosować się do zasady zachowania bezpiecznej odległości od innych osób, która wynosi 2 m.

Na mocy decyzji rządu wszystkie te ograniczenia obowiązują do 19 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News