Godziny dla seniorów na razie z drobną modyfikacją
Pxhere
Autor Radosław Święcki - 21 Kwietnia 2020

Ważna deklaracja Morawieckiego. Chodzi o zmianę w godzinach dla seniorów

Czy w związku z liberalizacją obostrzeń dotyczących handlu rząd planuje zmiany w zakresie obowiązujących od początku kwietnia godzin dla seniorów? Głos w tej sprawie zabrał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Godziny dla seniorów – będą zmiany?

Przypomnijmy, że Godziny dla seniorów obowiązują od 1 kwietnia. Zgodnie z regulacją, w godz. 10-12 w sklepach, aptekach i drogeriach zakupy mogą robić wyłącznie osoby w wieku 65 plus (mogą oni udać się do tych placówek również w innych godzinach), czyli grupa szczególnie narażona na zakażenie koronawirusem.

Decyzją rządu od 20 kwietnia nastąpiła liberalizacja obostrzeń dotyczących handlu (w sklepach o powierzchni do 100 metrów kw. mogą przebywać cztery osoby na jedną kasę, zaś w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kw. może przebywać jedna osoba na 15 metrów kw.).

Okres po pandemii z miłą niespodzianką. Będziesz w stanie kupić ich tyle, że ledwo uniesieszOkres po pandemii z miłą niespodzianką. Będziesz w stanie kupić ich tyle, że ledwo uniesieszCzytaj dalej

Czy rząd planuje zmiany dotyczące ewentualnego przesunięcia godzin w których zakupy mogą robić wyłącznie seniorzy? Pytany przez wiadomościhandlowe.pl o tę kwestię premier Mateusz Morawiecki wykluczył taką opcję.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego. Dotyczy polskich uczniów i najważniejszych egzaminów

- Mieliśmy sygnały od seniorów i od handlowców dotyczące zmian tych godzin. Były różne propozycje. Koniec końców, ze względu na to, że większość seniorów się przyzwyczaiła do godzin 10-12, utrzymujemy je w tym przedziale czasowym i nie będzie tutaj zmian – podkreślił szef rządu.

Dyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieściDyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieściCzytaj dalej

Drobna modyfikacja

Morawiecki przypomniał jednak, że rządowe rozporządzenie wprowadza drobną modyfikację w zakresie godzin dla seniorów. Obowiązują one bowiem teraz od poniedziałku do piątku.

- W soboty i niedziele nie ma tych godzin dla seniorów, a więc już również tutaj dla handlowców i dla pozostałej części ludności nastąpiła pewna zmiana zasad w kierunku zwiększenia możliwości robienia zakupów – powiedział premier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmiany w ślubach. Uwaga, zaczną obowiązywać już niedługo
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata
28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powodu28-latek źle założył maseczkę. Miało być pouczenie, ale trafił do aresztu z innego powoduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News