Godziny dla seniorów
Jakub Kaminski/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 10 Października 2020

Godziny dla seniorów już pewne. Podjęto decyzję ws. godzin otwarcia w sklepach

Minister podjął decyzję w sprawie ponownego wprowadzenia tzw. godzin dla seniorów, czyli godzin, w których zakupy w sklepie będą mogły zrobić jedynie osoby starsze - po 60-tym roku życia. Zmiana ma wejść w życie 15 października.

Powrót godzin dla seniorów

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w dobie koronawirusa najważniejsza jest ochrona osób starszych, dlatego zostaną ponownie wprowadzone godziny dla seniorów, w których bezpiecznie będą mogli zrobić zakupy w sklepach.

- Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca - zapewnił premier Mateusz Morawiecki cytowany przez portal money.pl i dodał, że najważniejsze to w tej chwili zmniejszyć liczbę zachorowań i otoczyć bezpieczeństwem najbardziej narażone osoby.

DZISIAJ GRZEJE:
1. ZUS masowo sprawdza zwolnienia lekarskie. Już 143 tys. kontroli, lepiej uważaj na L4
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. Przełom w badaniach nad koronawirusem. Osoby po pospolitej infekcji mogą być odporniejsze

- Kolejnym celem jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, przy wprowadzaniu obostrzeń. Najbardziej wrażliwe branże nadal będą miały nałożone ograniczenia, ale strategia zakłada, by nie doprowadzić do zamknięcia gospodarki, jak miało to miejsce w marcu - zdradził premier.

Jedną ze strategii służących ochronie osób starszych jest przywrócenie godzin dla seniorów. Osoby po 60-tym roku życia będą mogły robić bezpiecznie zrobić zakupy między 10 a 12. Zmiana ma wejść w życie 15 października.

Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z PolskiLidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z PolskiCzytaj dalej

Ochrona najbardziej narażonych

- Przekażemy 38 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej, dla lepszego zabezpieczenia sanitarnego - obiecał także premier Morawiecki.

- Osoby po 60., a przede wszystkim po 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia. Nowe reguł, które wytyczamy, muszą stać się codziennością, szczególnie dla seniorów, którzy powinni się do nich stosować. Apelujemy, by osoby starsze pozostały w domach - dodał Morawiecki.

Od dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłościOd dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 9,78 litra na głowę. W Polsce padł absolutnie historyczny rekord
  4. Mandatów za brak maseczki idą już w tysiące. Policja podała liczby, dane porażają
  5. Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News