Godzina "W" w dobie pandemii. Organizatorzy apelują.
https://wikipedia.org/Platforma Obywatelska RP
Autor Kamila Jeziorska - 29 Lipca 2020

Kluczowa informacja ws. godziny W. Prezydent Warszawy z ważnym apelem

Godzina "W" niewątpliwie stanowi bardzo ważny moment dla wielu Warszawiaków. W tym roku organizatorzy obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego apelują o wirtualnych udział w uroczystościach.

Godzina "W" w dobie pandemii

Godzina "W" to kryptonim godziny rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Dnia 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00 Warszawiacy rozpoczęli akcję "Burza" poświęcając swoje życie za ojczyznę. Od lat obchodzone są uroczystości upamiętniające to wydarzenie, jednakże w tym roku będą one miały inny charakter ze względu na pandemię COVID-19. Prezydent m.st. Warszawy na konferencji prasowej zapowiedział, że organizatorom zależy przede wszystkim na zdrowiu powstańców.

Godzina "W" upamiętniana jest w całej Polsce. Tłumy rodaków zatrzymują się na dźwięk syren wybrzmiewających punktualnie o godz. 17. W tym roku udział w spotkaniu zorganizowanym w ratuszu wzięli prof. Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Jerzy Mindziukiewicz, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, weterani tamtych wydarzeń. Wspólnie z Rafałem Trzaskowskim podpisali apel do mieszkańców stolicy - podaje "Gazeta Wyborcza".

Fatalne informacje ws. oszczędności w bankach. Dużo tracimy i sporo ubywa z naszych kieszeniFatalne informacje ws. oszczędności w bankach. Dużo tracimy i sporo ubywa z naszych kieszeniCzytaj dalej

Godzina "W" w internecie

Prezydent Warszawy poinformował, że większość tegorocznych wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim odbywać się będzie online. Rafał Trzaskowski poinformował, że tegoroczna msza święta 31 lipca odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej, a nie na pl. Krasińskich jak dotychczas. - Zachęcamy, żeby śledzić relacje w środkach masowego przekazu, jak też w mediach społecznościowych. Będziemy wszystkie uroczystości relacjonować na żywo - zapewnił prezydent.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Zabił miesięcznego Wiktorka. Tak przywitali go więźniowie, jest nagranie

O uczestnictwo w obchodach online zaapelował także Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Każda uroczystość jest transmitowana. W tym roku obchody są wyjątkowe i pierwszeństwo udziału mają na nich powstańcy - powiedział.

Godzina "W" - tegoroczne plany organizatorów

Poza minutą poświęconą na godzinę "W" w planach obchodów znajdzie się także spotkanie powstańców z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą oraz prezydentem m.st. Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. "GW" przypomina o mszy świętej w Katedrze Wojska Polskiego oraz uroczystościach związanych z godziną "W" przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Planowane są także uroczystości na Cmentarzu Powstańców Warszawskich na Woli czy zapalenie Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego. Ulicami Warszawy przejdzie także Marsz Pamięci, który chce uhonorować cywilne ofiary powstańczego zrywu.

Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Byli nazywani bohaterami, teraz są prześladowani. Ratownicy medyczni opowiedzieli o swojej pracy
  3. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News