Gdzie kupić złoto?
pixabay.com
Autor Natalia Godek - 15 Stycznia 2021

Gdzie kupić złoto? Bezpiecznych opcji nie brakuje

Gdzie kupić złoto? Nie od dziś wiadomo, że najbardziej pewną lokatą kapitału jest właśnie złoto. Jego posiadanie gwarantuje ochronę oszczędności, ponieważ kruszec ten nie podlega inflacji. Złoty surowiec jest dobrą opcją dla osób, które nie mają zaufania do banków. Ponadto jego wartość zazwyczaj z czasem wzrasta i co ważne, nie trzeba być specjalistą giełdowym, żeby analizować jego ceny. Zakup złota jest idealnym zabezpieczeniem swoich finansów na przyszłość.

Gdzie kupić złoto i kiedy jest na to najlepszy moment?

Złoto jest najtańsze, gdy sytuacja rynkowa jest najbardziej stabilna. Zatem wtedy też najlepiej dokonywać zakupów. Oprócz tego na jego cenę wpływają także koszty produkcji, koszty logistyczne oraz marża sprzedawcy. Ceny złota u różnych handlarzy są zazwyczaj bardzo podobne, dlatego też naszą czujność powinny wzbudzić kwoty wyróżniające się zbyt niskimi lub zbyt wysokimi wartościami.

Najlepiej inwestować w kruszec w formie fizycznej - w sztabki lub monety, ponieważ wtedy mamy pewność, że nasze zakupione złoto rzeczywiście istnieje, a nie, że jest tylko cyfrowym zapisem na serwerze. Jednak tu może pojawiać się problem z przechowywaniem kruszcu. Jeśli obawiamy się kradzieży, to dobrą opcją może być pozostawienie go w depozycie.

Gdzie kupić złoto?

Zakup złota to poważna i droga inwestycja. Nieprzemyślane transakcje mogą znacząco wpłynąć na naszą sytuację finansową. Gdzie kupić złoto i jakimi zasadami się kierować, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo zakupu? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, kto chce sprzedać nam surowiec. Złoto najlepiej kupować od dużego dystrybutora o ugruntowanej pozycji rynkowej, którego prawdziwość można łatwo zweryfikować. Naszą podejrzliwość powinny wzbudzić małe firmy, które są od niedawna na rynku. Te czynniki zdecydowanie obniżają ich wiarygodność jako sprzedawców.

Warto kupować złoto z mennic akredytowanych w London Bullion Market Association, czyli w Londyńskim Stowarzyszeniu Rynku Kruszców. Zakup ten gwarantuje bezpieczeństwo oraz prawdziwość kruszca. W przeciwieństwie możemy natknąć się na podróbki.

Podczas wyboru handlarza warto sprawdzić czy oferuje on opcję odkupienia złota. Ta dodatkowa możliwość na pewno jest dużym plusem i może przydać nam się w przyszłości.

Mimo, że w obecnych czasach bardzo łatwo jest zrealizować zakupy online, to jednak złoto najlepiej kupować stacjonarnie. Warto wybrać się do placówki i przed zakupem samemu przyjrzeć się towarowi. Taka możliwość zdecydowanie przemawia na korzyść sprzedającego. Jednak w razie braku takiej opcji złoto wysyłane do nas pocztą można ubezpieczyć. Bardzo ważne jest, żeby przy zakupie internetowym sprawdzić internetowe certyfikaty i zabezpieczenia transakcji. Brak tych gwarancji powinien skutecznie zdemotywować nas do zakupu.

Jak sprawdzić czy złoto jest prawdziwe?

Warto wiedzieć jak sprawdzić prawdziwość sztabki złota. Jeden sześcian o boku 1 cm 24-karatowego kruszca powinien ważyć 19,3 g. Należy też przyjrzeć się wykonaniu znaków na złocie - powinny być ostre i starannie wykonane. Wiarygodność kruszcu można sprawdzić także w badaniu jego przewodności elektrycznej oraz przy pomocy wagi magnetycznej. Co ciekawe, wprawieni handlarze są w stanie rozpoznać prawdziwość kruszcu nawet po dźwięku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News